NákupníHala.cz

Pomocník při vašich nákupech

Nakupování na internetu

Jak pohodlně nakupovat na internetu?

Červenec 9, 2019 Petra Měcháčková 0 Komentářů

Nakupování na internetu je moderní a oblíbený způsob pořizování prakticky libovolného druhu zboží. Online už pořídíte prakticky cokoli – od potravin přes elektroniku. Jak nakupovat snadno a bez rizika?

Jak nakupovat na internetu chytře

Nakupování na internetu může být cenově výhodné. I tady se vám ale vyplatí ostražitost. Neuškodí si vybraný výrobek porovnat prostřednictvím srovnávačů cen. Napoví vám tak, jestli je uvedená cena skutečně tak dobrá, jak se tváří.

Máte možnost si také nechat cenu sledovat. Dá se totiž předpokládat, že se bude v čase měnit. Jakmile klesne pod vámi zadanou hranici, dostanete jednoduše upozornění. Vyplatí se to například při nákupech elektroniky. Jednoduše si počkáte, až vámi vyhlédnutá nová televize bude k mání za vytouženou cenu.

Vaše peníze v bezpečí

Jestliže se k nákupu rozhodnete, asi nejbezpečnější způsob nákupu je na dobírku. Reklamovat je možné v případě potřeby i platbu kartou, nicméně pokud dotyčný e-shop neznáte, raději se platbě předem jednoduše vyhněte.

Napovědět vám mohou i recenze, které si o e-shopu můžete dohledat. Z českých portálů je shromažďuje například oblíbený srovnávač Heuréka. A podstatným faktorem, který vás může upozornit na nebezpečí, je také mimořádně nízká cena vámi vyhlédnutého zboží.

Pro jistotu si ověřte, že obchodník se nijak neskrývá a uvádí vše, co ze zákona musí, tedy obchodní jméno, bankovní spojení, IČO, DIČ, adresu, odpovědnou osobu, telefonický kontakt i provozní dobu.

Zároveň si tyto údaje lze na internetu ověřit a podívat se například do obchodního rejstříku či jiných veřejně přístupných databází.

Na co mám právo

Nutné je znát i svá zákonná práva: Jestliže si něco objednáte přes e-shop, vždy máte ze zákona nárok na to zboží do 14 dnů bez udání důvodů vrátit. Na zboží se také vztahuje záruční lhůta v délce 2 let.

Předchozí příspěvek

Další příspěvek

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.