NákupníHala.cz

Pomocník při vašich nákupech

Jak si vylepšit pracovní dny?

Červen 17, 2019 Petra Měcháčková 0 Komentářů

Všichni to známe, někdy nám jde práce od ruky, jindy máme zase ,,krizi´´. Jak si tedy vylepšit pracovní podmínky abychom se cítili lépe?

Světlo

Pokud máte v kanceláři žaluzie, nezatahujte je. Pouhá čtvrthodinka slunečních paprsků vás skvěle dobije. Sluneční paprsky vám dodají vitaminy B a D, které jsou důležité pro mozek a srdce. Pokud vám tyto vitaminy chybí, tak vás bude trápit únava a náladovost. Mimo sluníčko je samozřejmě důležité i pravidelné větrání.

Dobrý spánek

Doporučuje se spát minimálně sedm hodin denně. Pokud naspíte méně než sedm hodin, oslabujete svůj imunitní systém. K posílení organismu pomáhá vydatný spánek a potraviny, které obsahují antioxidanty.

Sezení

Jestliže máte ,,sedavé´´ zaměstnání, tak si pořiďte kvalitní židli. Při práci by měly být dolní končetiny rozkročené. V žádném případě by nohy neměly být překřížené a měly by se dotýkat země. Hlava by zase neměla být v předklonu či záklonu, protože tím se hodně zatěžují šíjové svaly.

Strava

Nepřejídejte se v době polední pauzy. Člověk by měl jíst více jídel denně, ale v malých porcích. Reguluje se tak hladina cukru v krvi, a tím se postupně uvolňuje energie po celý den. Měli byste se vyhnout smaženým a tučným pokrmům.

Kofein

Budete-li pít velké množství kávy či koly, tak postupně dojde k bolestem hlavy a podrážděnosti. Přebytek kofeinu také tlumí smysly. Káva by se měla pít spíše dopoledne, odpoledne si dejte třeba zelený čaj, který má také povzbuzující účinky.

Předchozí příspěvek

Další příspěvek

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.