NákupníHala.cz

Pomocník při vašich nákupech

Kontaktní čočky pro každého

Leden 17, 2017 Petra Měcháčková 0 Komentářů

Kontaktní čočky jsou moderní zdravotní pomůckou. Svou zásluhu na ní má i Česká republika. Za objev speciálního polymeru vedoucímu k jejich masovému rozšíření totiž vděčíme profesorovi Otto Wichterlemu.

Kdo může nosit kontaktní čočky?

Jsou vhodné i pro vás? Obecně bychom mohli říci, že nošení kontaktních čoček určitě není na překážku věk. Mohou je nosit malé děti stejně jako dospívající i lidé starší, od šedesáti let věku a dál. Jen je samozřejmě potřeba se o kontaktní čočky adekvátně starat, pokud je toho senior schopen, nic mu v nošení čoček nebrání. U úplně nejmenších dětí předškolního věku by na toto samozřejmě měli dohlédnout rodiče a i na jejich zvážení je, zda si dítě vůbec nechá čočky aplikovat. Většinou ani to nebude umět udělat samo. Pokud nemá problém s tím, že mu do oka sahá „cizí“ člověk, také může tuto pomůcku bez problémů používat.

Čočkami lze korigovat veškeré vady zraku. Mohou je nosit osoby trpící krátkozrakostí, dalekozrakostí, vetchozrakostí i astigmatismem. A to až v rozmezí od +6 po -12 dioptrií. Omezení pro nošení čoček představuje naopak užívání některých léků, které způsobují jejich nesnášenlivost, dále poúrazové stavy a některá onemocnění jako běžná chřipka či vrcholící alergická reakce.

Kontaktní čočky váš zevnějšek navíc mohou změnit nejen tím, že se zbavíte brýlí. Dokáží také proměnit barvu vašich očí. Tuto výhodu mohou využít navíc i ti, jejichž zrak je naprosto v pořádku. Barevné kontaktní čočky jsou totiž dostupné i coby nedioptrické.

Kde si je pořídit a na co si dát pozor?

Na e-shopu kup-cocky.cz najdete bohatou nabídku crazy čoček v různých barvách a řadu čoček dioptrických. A to jak v provedení pro denní nošení nebo čtrnáctidenní, měsíční či tříměsíční. Svou objednávku si můžete vyzvednout i osobně na jednom z devadesátky výdejních míst. V aplikačních centrech po celé republice vám navíc kvalifikovaný optometrista s výběrem čoček poradí, takže bez obav můžete využít i výhod nákupu na internetu, kterými jsou rozhodně úspora času i peněz. Sami byste čočky na internetu vybírat rozhodně neměli, odborník musí posoudit, které jsou pro vás vhodné.

#kontaktní čočky#levné kontaktní čočky

Předchozí příspěvek

Další příspěvek

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.