NákupníHala.cz

Pomocník při vašich nákupech

Kvalitní outdoorové oblečení Montura

Listopad 22, 2016 haji@post.cz 0 Komentářů

bunda-monturaI vás zlákala vidina trávení volného času aktivně? Pak už možná tušíte, že se neobejdete bez kvalitního sportovního oblečení. Jaké nejčastější chyby při jeho pořizování děláme?

Chyby při výběru outdoorového oblečení

Prvním omylem je rozhodně to, že si žádné speciální outdoorové oblečení nepořídíme, neboť jeho nákup považujeme za zbytečné vyhazování peněz. To ovšem mýlka, která se vám může poměrně brzy vymstít. Obyčejná mikina nedokáže správně plnit požadovanou funkci a zkrátka vám bude příliš zima či příliš teplo. Což se může stát i tehdy, pokud si sice oblečení koupíte, ale neobléknete ho správně.

Základem je rozhodně kvalitní prádlo. Na něj patří triko a případně bunda. Naučte se oblékat ve vrstvách. Ta první totiž dokáže účinně odvádět pot, druhá zabrání ztrátě tepla a třetí vás ochrání před nepřízní počasí. Oblíbené jsou v tomto směru zejména goretexové bundy, které nepromoknou a zvládnou i vítr a další nepříznivé vnější vlivy. Zároveň však zůstanou prodyšné. Ani u outdoorové bundy byste na tento parametr neměli zapomínat. Funkční oblečení totiž zaručeně neznamená, že se v něm máte doslova péci ve vlastní šťávě.

Čeho se vyvarovat při nákupu bot

A pamatujte také na to, že ani výběr bot není radno podceňovat. Jinak se každá cesta se sebelepším oblečením promění téměř v očistec. Patříte-li mezi zdatné turisty, kteří jsou na pohyb zvyklí, můžete sáhnout klidně po měkkých botách. Jestliže se ale zatím k úplně zkušeným neřadíte, pamatujte si jednoduché pravidlo. Čím náročnější terén, tím by měla být obuv pevnější. Jinak na vlastní kůži pocítíte doslova každý kamínek na cestě. To platí jak u dámských, tak i pánských bot nejen na hory. Pánské boty na hory vám navíc zaručí absolutní komfort a pohodlí. S dětmi je situace u nákupu trochu složitější, protože dítě vás pravděpodobně nebude schopno úplně přesně informovat, jestli ho bota nikde netlačí. Váš osobní subjektivní pocit pohodlí je totiž rozhodně nezanedbatelně důležitým kritériem.

Už víte, jak se do náročného terénu obléct a obout. A kde? Pánské kvalitní sportovní oblečení jako jsou bundy, vesty, dámské oblečení a mnoho dalšího najdete na e-shopu Montura. První nesmělá myšlenka na svět přišla v roce 2014 a dnes poskytuje široký sortiment pro náročné zákazníky. Montura oblečení, to je primárně kvalita dostupná širokému okruhu zákazníků.

#boty na hory#bunda montura#montura#oblečení montura#outdoorové boty#sportovní oblečení

Předchozí příspěvek

Další příspěvek

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.