Nejoblíbenější bývají lehké a přesto velmi hřejivé pánské svetry

shirt-428620_1280Mladí lidé rádi volí takovou módu, která je lehká, pohodlná a moderní. Lehkost převažuje i u zimního oblečení. Když si pořídí zimní bundu, je jako pírko a sotva by do ní někdo řekl, že vůbec může zahřát. Ale funkční bundy jsou ušité z takových materiálů, které nepropustí k tělu vítr, zadržují tělesné teplo, ale přesto jsou prodyšné a dovolují mu dýchat, proto se v takové bundě tolik nepotí. Stejně tak kabáty. Volí ty nejlehčí, aby je zbytečně netížily, ale zato dostatečně hřejivé. Pak si mohou dovolit vyjít ven jen v kabátu a pod ním mít pouze společenskou košili. Žádné sako, žádný svetr. Možná jsou tak otužilí a možná jen chtějí s módou držet krok.

Jsou pletené ze vzácných přírodních surovin, proto je jejich cena poměrně vysoká

Dobře se říká, že frajeřina nezmrzne, ale frajer ano. A to platí v zimě dvojnásob. Aby byli mladí lidé moderní, chodí oblečení opravdu lehce, ale pak je těžké odhadnout, zda jim toto lehké oblečení stačí nebo zda je jim v něm chladno a raději budou kvůli módě trpět. Přitom v opravdu chladných zimních dnech by nebylo na škodu přiobléct si ještě svetr. Nemusí být silný, huňatý a tím pádem také těžký. Stačí si zakoupit lehký a přesto velmi hřejivý svetr. Mnozí z vás budou namítat, že by chtěli vidět svetr, který bude lehký a přesto velmi hřejivý. Skutečně takový svetr existuje. Pánské svetry vyráběné z úpletu z vysoce kvalitního kašmíru mohou být lehké a přitom dokážou spolehlivě zahřát i ve velkých mrazech.

Proto neváhejte pořídit si svetr z vysoce kvalitního kašmíru. Sice za něj budete muset zaplatit podstatně vyšší částku, než za běžné svetry, ale za ten tepelný komfort a moderní vzhled to zajisté stojí. Kašmír má jedinečné vlastnosti. Je několikanásobně hřejivější, než ovčí vlna, proto z něj může být vytvořen i tenký úplet a přesto bude dostatečně hřejivý. Svoji hřejivost získává kašmír díky nehostinným přírodním podmínkám, ve kterých žijí kozy kašmírské, ze kterých se vyčesává podsada jejich srsti. Protože venkovní teploty v zimě dosahují běžně mínus čtyřiceti stupňů, musí srst koz dokázat zahřát je i v těchto velkých mrazech. Získávání kašmíru je pracné, proto jde o drahou surovinu. Pánské pletené svetry z kašmíru se řadí mezi luxusní pánské svetry, které jsou dostatečně hřejivé, i když je kašmír zastoupený v tenké vrstvě. Svetr v takové podobě má u mladých lidí šanci, i když hromada z nich bude stejně dál tvrdit, že se jedná o zcela zbytečnou vrstvu oblečení navíc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *