Pánské kabáty se dnes šijí tak, že jsou mnohem lehčí, než dříve

boy-1149957_1280Pánské kabáty se v minulosti nosily mnohem více, než v době současné, i když teď zažívají velký boom. Dříve se nešily bundy v takové míře a z materiálů, jak je známe dnes, a kabáty jejich počty převálcovaly na plné čáře. V současnosti je tomu naopak a spíše než kabáty jsou k vidění právě bundy, elegantní i sportovní. Možná se muži kabátům vyhýbají proto, že je považují za těžké a ne příliš hřejivé svršky. Dříve se šily kabáty velmi dlouhé a i materiál byl poměrně těžký, proto v konečném výsledku byla váha kabátu opravdu nemalá. Oproti tomu jsou dnešní bundy velmi lehké a díky použití funkčních materiálů také velmi dobře chrání proti větru a chladu.

Vyštíhlený střih zvýrazní štíhlou a vysokou postavu

Dnešní kabáty se ale s těmi, co se nosily před více než padesáti lety, nedají vůbec srovnávat. Zásadní rozdíl je v jejich váze. Díky použitým materiálům, které jsou lehké, váží kabáty poměrně málo a jsou hřejivé i ve velké zimě. Některé mohou hřát ještě víc, a to pokud jsou vybaveny odepínací vnitřní vložkou, která dokáže zajistit dostatečný tepelný komfort i ve velkých mrazech. Pánské kabáty se nosí především k obleku, saku a společenským kalhotám. K formálnímu oblečení se podle etikety společenského chování bunda nenosí. A pokud tak někdo činí, stejně v kombinaci bundy a společenských kalhot nevypadá příliš elegantně.

Pánské kabáty lze rozdělit na krátké, tedy nad kolena, středně dlouhé, po kolena a dlouhé, pod kolena. Velmi moderní jsou střihy s vyštíhlenou siluetou. Ty dobře padnou mužům s vysokou a štíhlou postavou. Menší a silnější postavy se budou muset spokojit s klasickým střihem a kratší délkou, než mají dlouhé kabáty. Na zimu si můžete pořídit pánské zimní kabáty. Jsou šité z vlněných nebo kašmírových látek a díky těmto složkám mohou být dostatečně hřejivé. V méně chladných dnech je možné odhodit zimní kabáty a vyměnit je za pánské jarní kabáty. Nosí se v obdobích, kdy je na zimní kabáty příliš teplo a na chození pouze v saku ještě příliš zima. Stejně tak je lze obléci i na podzim, pokud bude podobné počasí jako to jarní. V materiálu, ze kterého jsou šité jarní kabáty, nejčastěji převládá bavlna a mísí se s polyesterem v různých poměrech, aby nošení kabátů bylo co nejpříjemnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *