3 věci, kterými si zbytečně zhoršujeme zdraví

3 věci, kterými si zbytečně zhoršujeme zdraví

Zdraví je jen jedno, a dokud nám něco není, málo kdy si ho dostatečně vážíme. Bohužel po příchodu zdravotních problémů už je většinou pozdě. Právě proto si udělejte chvilku čas, a přečtěte si krátký článek o prohřešcích, které si často způsobujeme.

Léky proti bolesti na kocovinu

Určitě to znáte. Máme nepříjemnou kocovinu a chceme se rychle zbavit, abychom nezabili celý den. Sáhneme proto tedy po prášcích proti bolesti, aby nás ukrutného stavu zbavily. Prášky někdy sice mohou zabrat, ale naše tělo vystavujeme veliké zátěži. V době kocoviny je naše tělo velmi dehydratované a náš organismus je unavený po těžké práci s odbouráváním alkoholu. Místo toho, abychom mu dopřáli zasloužený odpočinek, tak do těla posíláme další agresivní látky, se kterými naše tělo musí začít pracovat. Nejlépe pro naše tělo uděláme, když do něj postupně začneme doplňovat kvalitní tekutiny a to mu bohatě stačí. Postupně můžeme přidávat i lehčí stravu a různým práškům, kofeinu a dalšímu alkoholu se určitě vyvarujte.

Chudý jídelníček

Aby naše tělo mohlo získat potřebné vitamíny a minerální látky, potřebuje pestrý jídelníček. V případě dlouhodobého chudého jídelníčku nám tak může začít chybět nějaká potřebná látka, což se začne projevovat na našem zdraví. Často není ani tak důležité řešit množství. Tělo si s ním do jisté míry dokáže poradit. V případě přebytku látky vylučovat a v případě nedostatku jimi šetřit. Pokud se ale daná látky do těla nedostane vůbec, vzniká veliký problém.

Málo protahujeme své tělo

Tělo se potřebuje dostatečně hýbat, aby nějaká jeho část nezatuhla a nebyla oslabená. Přitom se téměř vždy můžeme jednoduše protáhnout. Zabere nám to maximálně 5 minut a našemu tělu to velmi prospěje. Zkuste na to nezapomínat a protahovat se klidně 5x denně. Nevěřili byste, jak veliké zdravotní problémy nám to může způsobit, když se nebudeme dostatečně hýbat a protahovat.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Využijte kaštany i jinak než k vyrábění zvířátek

Využijte kaštany i jinak než k vyrábění zvířátek

Co je to Yerba mate?

Co je to Yerba mate?

3 zajímavosti o lidském těle

3 zajímavosti o lidském těle

Co je to spirulina?

Co je to spirulina?

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *