5 důvodů proč začít cvičit jógu

5 důvodů proč začít cvičit jógu

Jóga se v poslední době začíná těšit velké oblibě napříč všemi generacemi. A není se čemu divit. Je to sport, u kterého zrelaxujete, protáhnete tělo a dokonale pročistíte hlavu. Už to by mohly být dostatečné důvody, abyste se do toho okamžitě pustili i vy. Pokud se však stále nemůžete rozhodnout, zde je dalších pár pozitiv, které by vás mohly přesvědčit.

Zmírnění stresu

V dnešním hektickém světě je téměř nemožné se stresu vyhnout. Je nedílnou součástí našich životů, to ale neznamená, že bychom se s ním měli naučit žít. Díky józe se naučíte stres eliminovat a vypořádat se s ním i ve vypjatých situacích. Tím předejdete dalším problémům, které se stresem často souvisí. Můžete se zbavit například migrén, nebo časté bolesti hlavy.

Odpočinek

Jeden z mnoha důvodů, proč je jóga takový fenomén, je fakt, že u ní velké skupiny lidí dokáži cíleně relaxovat a vypnout od každodenních starostí. I když se jedná o pár hodin týdně, tělu to neskutečně prospívá a má možnost lépe regenerovat, posilovat imunitní systém a načerpat novou energii.

Úleva od bolesti

Pokud trpíte bolestmi zad a nemáte čas chodit na rehabilitace, zkuste do svého života zařadit pár hodin jógy. Uvidíte, že vaše záda vám už po pár lekcích poděkují a vy se budete cítit jak znovuzrození. Mimo jiné vám taky může pomoct s bolestmi svalů, nebo kloubů.

Flexibilita

Připadáte si jako prkno nebo nedosáhnete rukama na zem? Nezoufejte. Strečink, který je součástí každé lekce, vám pomůže v každém věku a vy za chvilku sami překvapeně poznáte, že se můžete dotknout země celými dlaněmi.

Hubnutí

Stejně jako u každého cvičení, i u jógy je dost pravděpodobné, že začnete hubnout. A to dokonce velmi brzy, pokud u toho budete zdravě jíst a dodržovat správnou životosprávu, na kterou kladou lektoři důraz. Nebojte se proto vyměnit jednou za čas běh za jógu.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Využijte kaštany i jinak než k vyrábění zvířátek

Využijte kaštany i jinak než k vyrábění zvířátek

Co je to Yerba mate?

Co je to Yerba mate?

3 věci, kterými si zbytečně zhoršujeme zdraví

3 věci, kterými si zbytečně zhoršujeme zdraví

3 zajímavosti o lidském těle

3 zajímavosti o lidském těle

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *