5 superpotravin, které vám pomohou zhubnout

5 superpotravin, které vám pomohou zhubnout

Grep

Tento lehce nahořklý citrusový super-plod si můžete dopřávat bez výčitek třeba každý den. Kromě štědré porce vlákniny v něm najdete také vitamín C a hromadu vody. Jako bonus v těle snižuje insulin a potlačuje chuť na sladké.

Ovesné vločky

Ovesné vločky nejsou zázrakem na všechno, ale na hubnutí určitě ano. Přísun kvalitních sacharidů se postará o to, že vás dlouhou dobu nepřepadne hlad, a také o nakopnutí metabolismu. Vaše tělo tak bude kalorie spotřebovávat efektivněji, než předtím.

Víno

Názory na alkohol jsou sporné. Zatímco některé studie prokazují jeho negativní efekt na hubnutí, další hlásají, že pití v rozumné míře naopak dokáže váš metabolismus „nakopnout“. Čemu se rozhodnete věřit, záleží na vás. Kdo si ale čas od času rád nedopřeje 2 deci bílého.

Avokádo

Abyste tuk ve vašem těle spálili, budete ho muset začít jíst. Kvalitní tuk samozřejmě. To obsahuje například avokádo, které vás jako bonus na dlouhou dobu zasytí a doplní do vašeho těla štědrou porci vlákniny a bílkovin.

Lesní plody

Lesní plody jsou doslova zázračným ovocem, které si čas od času dopřejí také někteří zastánci nízko-sacharidových diet. Navíc obsahují velké množství antioxidantů, které se postarají nejen o vaši figuru, ale i o dlouhodobě mladistvý vzhled.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Využijte kaštany i jinak než k vyrábění zvířátek

Využijte kaštany i jinak než k vyrábění zvířátek

Co je to Yerba mate?

Co je to Yerba mate?

3 věci, kterými si zbytečně zhoršujeme zdraví

3 věci, kterými si zbytečně zhoršujeme zdraví

3 zajímavosti o lidském těle

3 zajímavosti o lidském těle

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *