5 tipů jak se neuvařit v letních vedrech

5 tipů jak se neuvařit v letních vedrech

Léto je oficiálně tady a nás opět v brzké době čekají velké pařáky. Někteří z nás to snášejí lépe, někteří naopak hůře a s velkými horky se vypořádat neumí. Ne každý má totiž tu možnost trávit léto u vody. Přináším Vám několik tipů, jak se s letními vedry co nejlépe vypořádat!

Vzdušné oblečení

V horkých letních dnech se nestačím divit, kolik lidí si na sebe vezme rifle či trička z nepříjemných materiálů. Je třeba se vhodně obléci. Určitě vsaďte na světlé oblečení. Pokud se necítíte na kraťasy, vhodnou alternativou jsou dlouhé sukně či dlouhé kalhoty z příjemného materiálu. Rozhodně vsaďte na bavlnu a volné věci, protože upnuté oblečení vám určitě dobře neudělá.

Hydratace

Hydratace je velmi důležitá. Důležité je pravidelně pít, na osvěžení je vhodná voda s citronem či okurkou. Osvěžit vás může také ovoce a zelenina. 

Ovoce a zelenina, které obsahují nejvíce vody

Okurky – 96 % vody
Rajčata – 94 % vody
Vodní meloun – 92 % vody
Jahody – 92 % vody
Ananas – 87 % vody

Smoothie

Nemáte hlad a chybí vám energie? Vyměňte teplý oběd za šťavnaté smoothie plné ovoce a zeleniny. Nejen že Vás osvěží, ale dodá tělu i potřebné živiny a uděláte něco pro své zdraví. A nezapomeňte, smoothie se dá udělat téměř ze všeho, jen se toho nebát.

Větrák

Trávíte léto doma či v kanceláři a nemáte klimatizaci? V tom případě je nejvhodnější alternativou větrák. Můžete si zakoupit větší do elektřiny, ale existují také malé větráčky, které můžete zapojit do počítače nebo takové, které fungují jen na baterky. Klimatizaci se sice nevyrovnají, ale jak se říká – lepší než ni.

Zadělejte si okna

Mnoho z nás doma větrá s pocitem, že to pomůže. Nepomůže. Pokud se chceme slunečnímu záření a tím způsobenému horku v kanceláři či domácnosti vyhnout, je třeba zadělat okna – ať už závěsem či roletami.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

5 čajů pro lepší spánek

5 čajů pro lepší spánek

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

No Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *