Baleríny jsou vhodná obuv pro každou příležitost

thumbnail

Většina z nás zkrátka neměla to štěstí narodit se jako Sarah Jessica Parker. Historické jádro českého města prostě není centrum New Yorku. Oceníme proto pohodlné obutí. Podpatky jsou sice krásné a umějí vyčarovat nohy až do nebes a gazelí chůzi, ale co s tím, když potřebujeme vypadat šik i v běžném denním „provozu”?

Každá z nás má doma minimálně jedny – legendární pohodlné baleríny, tedy nízké botky. Kolikrát už vás zachránily v rámci slavnostní události, na které jste chtěla vypadat neodolatelně, ale nemohla obout lodičky?

Jejich zrod je spjatý se jménem Pařížanky Rose Repetto, která je vymyslela ve 40. letech 20. století. Původně je navrhla jako taneční obuv pro svého syna, ale nezůstalo jen u toho, boty si získaly pozornost i dalších tanečníků. A dostaly se i do botníku ostatních. Zlom přišel tehdy, když se balerínky objevily na stříbrném plátně. Obul je idol mužů (ale i žen), nádherná Brigitte Bardot ve filmu A Bůh stvořil ženu. Obliba dodnes kultovního obutí byla na světě.

V osmdesátých letech se sice zdálo, že upadnou v zapomnění, ale o to triumfálněji slavily svůj návrat na konci let devadesátých. A vypadá to, že z módního trůnu je jen tak něco nesesadí. Oblíbila si je řada žen (včetně těch slavných) a výrobci obuvi to vědí. Balerínky nechybí v sortimentu mnoha značek: Tamaris, Aldo nebo dokonce ryze české (ovšem s nádechem slunného Španělska) OJJU.

Boty však nemusejí být jen klasické. Trochu překvapivě to jde i z jiného materiálu – z plastu. To vlastně není zcela přesné, jedná se totiž o materiál speciální, který dostal jméno Melfex. O tom nás přesvědčila značka Melissa, respektive její mladší sestra Mel. Ta k nám přišla dokonce až z daleké Brazílie, kde vznikla už v roce 1971.

Stojí za pozornost nejen díky netradičnímu vzhledu. A co je na těhle botách ještě zvláštního? Jsou veganské a také se vyznačují jemnou vůní. A k tomu násobí klíčovou vlastnost balerínek – jsou neskutečně pohodlné a vaše nohy se v nich budou cítit jako v bavlnce.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru