Co je to Kettlebell?

thumbnail

Kettlebell je zábavnější forma činky, která se těší velké obliby i u žen. Díky němu si totiž fantasticky vytvarujete postavu. Kettlebelly jsou veselých barev, které vás nadchnou. Cvičení půjde snáze, než jste si myslela. Již dávno nejsou v posilovnách jen stroje a obyčejné činky. Možná jste zaspala dobu, ale nevadí. Kettlebell je tu nyní pro vás a zkusit si ho může každá z nás.

Silové cvičení, které je efektivní

Je to druh silového cvičení, takže má nějaké omezení, ale pokud jste zdravá, pusťte se do toho. Budete rychleji hubnout, přičemž se bude tvořit svalová hmota. Koule s plochým dnem a držákem, pro vás bude zajímavou činností, která vás zaujme. Tento sport nyní ovládá hlavně Ameriku, ale u nás už si také pomalu zajišťuje svůj post. Posilují se svaly, kondice a rovnováha. Procvičíte si tak celé tělo, jak se laicky říká, protáhnete si kostru.

Spálíte tuky

Spálíte tuky a příznivý efekt má kettlebell i v případě krevního oběhu. Cviků, které lze vykonávat s kettlebellem je spoustu. Kmitání je považováno za základ, které se naučí každý. Nemusíte se striktně zaměřovat jen na kmitání, s činkou lze totiž dělat spoustu dalších úkonů. Co třeba dřepy nebo úklony? Udělat takový dřep bude mnohem těžší, zapojí se více svalů a vy si tak zlepšíte fyzickou kondici, která bude dnem ode dne lepší.

Zapojíte celé tělo

Pohyby spadají do balistických pohybů a vln, takže se střídá pomalejší ráz cvičení s pohyby, které zapojují celé tělo. Správné provedení cviku nevede jen k vaší radosti, ale i k tomu, že si nenatáhnete sval nebo nezpůsobíte jiný úraz. Cena kettlebellu se pohybuje v řádech pár stovek korun, pořídit si ho tudíž lze i domu. Vyrábí se v různých variacích, je dostupný od 4 do 32 kg.

S kettlebellem bude lepší mít pro začátek trenéra. Ten vám ukáže, jak se s ním cvičí a také předvede základní techniky. Pokud přijdete kettlebellu na chuť, tak vám toto cvičení učiní s postavou zázraky.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru