Co určitě nezapomenout vyměňovat u vašeho automobilu

thumbnail

Pokud vlastníte automobil, určitě chcete, aby jezdil co nejdéle. Právě proto je potřeba vyměňovat různé části. Vše je popsané v technické příručce automobilu i s kilometrovým údajem, ze kterého plyne kdy je potřeba výměnu udělat. Přesto zde uvedu ty nejzákladnější, na které byste nikdy neměli zapomínat.

Výměna oleje

Olej je základní složkou automobilu, který slouží k mazání, chlazení a čištění některých pohyblivých částí automobilu. Potřeba výměny je stanovená výrobcem automobilu, ale průměrně to vychází zhruba na každý rok.

Výměna rozvodů

Rozvody přenášejí točivý moment z motoru na další části automobilu. Vyměňují se pokaždé po najetí přibližně 100 000 km. Některé rozvody potřebují vyměnit častěji, jiné vydrží déle. S jejich výměnou ale neváhejte, protože poškozené rozvody mohou poškodit celý motor, a následná oprava by se pak velmi prodražila.

Další kapaliny

Olej není zdaleka jediná tekutina v automobilu. Najdeme zde například chladící kapalinu, brzdovou kapalinu a spoustu dalších. Tyto kapaliny mají svou životnost a určitě není moudré ji překračovat. Mohlo by se totiž stát, že se zhoršením vlastností daných kapalin zhorší také vlastnosti našeho auta, což může vést k následné autonehodě.

Baterie

Preventivně se doporučuje měnit i baterii. Nefunkční baterie s největší pravděpodobností nedokáže auto poškodit, ale jestliže na to dojde a auto vás někde nechá, je to velmi nepříjemné. Autobaterie mají omezenou životnost a jejich výměna není zase tak drahá záležitost.

Brzdový systém

Brzy jsou nejdůležitějším bezpečnostním prvkem automobilu. Po určené najeté vzdálenosti bychom měli měnit brzdové destičky, které se postupně opotřebovávají a ztrácejí brzdový účinek. Po delší době bychom také měli nechat zkontrolovat celý brzdový systém, který může například podléhat korozi, opotřebovávat se, a dokonce i vypovědět svoji činnost.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru