Dovolená strávená v autě?

thumbnail

Chystáte se na dovolenou po České republice nebo do zahraničí? Toužíte po dobrodružství, dovolené strávené přesně podle Vašich představ a bez cestovních kanceláří? Vyrazte autem!

Než vyrazíte na cestu

  • Doklady a měna

Pokud se chystáte na cestu do zahraničí, důkladně si překontrolujte, zda máte sbalené všechny potřebné doklady či měnu. Pokud nemáte představu o tom, kolik peněz v dané zemi utratíte, vezměte si s sebou platební kartu a nemusíte se pozastavovat nad tím, jakou měnu a v jakém množství směnit.

  • Vozidlo a předpisy

Co se týká samotného vozidla, kterým se chystáme vyrazit, je na místě nechat si zkontrolovat technický stav vozidla, a to nejlépe odborníkem v autoservisu.

Dále věnujte pozornost odlišným dopravním předpisům v různých zemích, kdy se tyto se mohou výrazně lišit. Co je na území České republiky dovoleno, může být za státními hranicemi považováno za přestupek.

  • Plán cesty

Další bod se týká osob, které chtějí vyrazit na cestu s určitým cílem. K zabaleným věcem nezapomeňte přidat také mapu. Je vhodné si ještě doma, před začátkem cesty, projít plánovanou cestu, případně si sepsat určité orientační body trasy.

  • Strava

Poslední věcí na seznamu je otázka jídla. Na celou dobu pobytu je zcela zbytečné, abyste si balili hromady potravin. V současné době narazíme téměř v každé zemi na supermarket či restauraci, a to tzv. na každém rohu. Přece jen si z dovolené s větším potěšením přivezete gastronomické zážitky, než jen skutečnost, že jste ušetřili za jídlo, které jste si vezli s sebou.

Ubytování

Nemusíte řešit, kdy budete na jakém místě, tudíž ani to, na které datum je nutné si zarezervovat ubytování. Váš “pojízdný hotel” je Vám vždy po ruce. Noci v autě budou sice maličko stísněné.

Další z možností je sbalit si s sebou stan, který můžeme v podstatě postavit v blízkosti auta či spát přímo “pod širákem”.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru