Fytofarmaka aneb bylinná léčba

Fytofarmaka aneb bylinná léčba

S léky by se to nemělo přehánět, s tím asi souhlasíte. Čím častěji budete brát prášky proti bolesti nebo antibiotika, tím odolnější se proti nim tělo stane a později vám už nemusí tolik pomáhat. Navíc se někdy objevují případy, kdy chemicky vyráběná léčiva na potíže prostě nezabírají. Pak si lidé vzpomenou, že by vlastně mohli vyzkoušet bylinky. Nebylo by ale dobré se pro ně vydat hned v první řadě, ještě před návštěvou lékárny?

Kdo se chce léčit bylinkami, může samozřejmě vyzkoušet různé bylinné čaje či tinktury. Je tu ale ještě jedna možnost, a to fytofarmaka. Jde o léky, na rozdíl od těch, co koupíte v lékárnách, ovšem neobsahují žádné uměle vytvořené látky. Jsou vyrobené čistě z rostlin, obvykle jen z některých částí rostlin.

Téměř na každé onemocnění existuje nějaká rostlina

Příroda je zařízená velmi chytře a téměř na každé onemocnění či zdravotní obtíže nám dává nějakou rostlinu. Vždyť i většina chemicky vyráběných léků je založená na nějaké látce dostupné v rostlinné podobě. Chemické léky ovšem obsahují vyšší koncentraci této látky a další přísady, které mohou způsobovat vedlejší účinky. Fytofarmaka nic takového nemají.

Fytofarmaka opravdu pomáhají, v některých případech dokážou nahradit léky, jindy ne. Každopádně si dejte pozor na to, že mohou mít významné interakce v kombinaci s některými léky, proto byste o užívání fytofarmak měli vždy informovat lékaře.

Zkuste sílu bylinek na běžné problémy

Českým výrobcem fytofarmak je firma Neofyt, v jejímž sortimentu najdete celou řadu přípravků. Mezi nejúspěšnější patří tyto:

Kolodium Forte: Přípravek pro odstraňování bradavic, kuřích ok a ztvrdlé kůže. Obsahuje terpentýnovou silici z borovicové pryskyřice a výtažek z vlaštovičníku.

Otic Solution: Kapky pro odstraňování ušního mazu a léčení zvukovodu. Najdete v něm třezalku tečkovanou, měsíček lékařský i diviznu malokvětou.

Methionin Komplex: Přípravek na růst vlasů a omezení třepivosti, regeneraci nehtů i pokožky. Obsahuje esenciální aminokyseliny, komplex vitamínů B, extrakt z přesličky rolní.

Na další fytofarmaka se můžete podívat přímo na webu společnosti Neofyt. Přípravky prodává pod značkou Phyteneo.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Využijte kaštany i jinak než k vyrábění zvířátek

Využijte kaštany i jinak než k vyrábění zvířátek

Co je to Yerba mate?

Co je to Yerba mate?

3 věci, kterými si zbytečně zhoršujeme zdraví

3 věci, kterými si zbytečně zhoršujeme zdraví

3 zajímavosti o lidském těle

3 zajímavosti o lidském těle

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *