Gabiony

Gabiony

Gabiony jsou kovové konstrukce, které jsou vyrobeny z ocelových drátů a jsou ošetřeny povrchovou úpravou a jsou vyplněné kamením přírodním nebo lomovým různých typů a samozřejmě i barev. Gabiony se vyznačují dlouhou životností (až 60-80 let v závislosti na agresivitě prostředí), jsou prakticky nenáročné na údržbu (nejsou třeba natírat), tvoří přírodní drenáž, jelikož propouštějí a absorbují energii vody a díky tomu tak snižují tlak na opěrnou stěnu). Ploty není nutné izolovat oproti klasickým kamenným obložením. Jsou nenáchylné na realizaci, takže jim neuškodí mráz a poradí si i s drobným propadem podloží. Lze je instalovat i za zhoršených klimatických podmínek, takže i za deště anebo v zimě. Gabionové ploty pro svou jednoduchou a nenáročnou technologii lze dále rozšiřovat a napojovat na další části. Tvoří přírodní a moderní vzhled kolem rodinných domů, ale i parkovišť a jiných míst, kde jsou realizovány. Přirozeně se tak začleňují do krajiny a okolí.

Mezi další činnosti, které jsou spojeny s realizací gabionů, tak patří i realizace okrasných zahrad, což obsahuje návrhy zahrad, jejich realizace, např. automatické zavlažování, koupací a okrasná zahradní jezírka, terasy, pergoly nebo pokládku zámkové dlažby pro chodníky, terasy nebo stání pro auta. Při realizaci gabionů lze také provádět nejrůznější zemní práce v okolí.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak na mytí oken v paneláku?

Jak na mytí oken v paneláku?

Mobilní haly a průmyslové stany vyřeší zastřešení snadno a rychle

Mobilní haly a průmyslové stany vyřeší zastřešení snadno a rychle

No Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *