Gabiony

thumbnail

Gabiony jsou kovové konstrukce, které jsou vyrobeny z ocelových drátů a jsou ošetřeny povrchovou úpravou a jsou vyplněné kamením přírodním nebo lomovým různých typů a samozřejmě i barev. Gabiony se vyznačují dlouhou životností (až 60-80 let v závislosti na agresivitě prostředí), jsou prakticky nenáročné na údržbu (nejsou třeba natírat), tvoří přírodní drenáž, jelikož propouštějí a absorbují energii vody a díky tomu tak snižují tlak na opěrnou stěnu). Ploty není nutné izolovat oproti klasickým kamenným obložením. Jsou nenáchylné na realizaci, takže jim neuškodí mráz a poradí si i s drobným propadem podloží. Lze je instalovat i za zhoršených klimatických podmínek, takže i za deště anebo v zimě. Gabionové ploty pro svou jednoduchou a nenáročnou technologii lze dále rozšiřovat a napojovat na další části. Tvoří přírodní a moderní vzhled kolem rodinných domů, ale i parkovišť a jiných míst, kde jsou realizovány. Přirozeně se tak začleňují do krajiny a okolí.

Mezi další činnosti, které jsou spojeny s realizací gabionů, tak patří i realizace okrasných zahrad, což obsahuje návrhy zahrad, jejich realizace, např. automatické zavlažování, koupací a okrasná zahradní jezírka, terasy, pergoly nebo pokládku zámkové dlažby pro chodníky, terasy nebo stání pro auta. Při realizaci gabionů lze také provádět nejrůznější zemní práce v okolí.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru