Historie značky Adidas

Historie značky Adidas

Adidas patří mezi jednu z nejpopulárnějších sportovních značek na světě. Její historie je velice dlouhá a pestrá a je neodmyslitelně spojena s jejím zakladatelem Adi Dasslerem. V současné době je tato německá značka lídrem na trhu sportovní obuvi i oblečení, je sponzorem důležitých sportovních událostí a patří mezi nejznámější sportovní značky vůbec. Pojďme si její historii a pestrou nabídku více přiblížit.

Vznik značky Adidas

Historie značky Adidas se začíná psát v roce 1900, kdy se narodil její zakladatel Adolf „Adi“ Dassler, který vyrůstal v bavorském městečku Herzogenaurach ještě se svými sourozenci. Tato oblast byla označována jako město soukeníků, kterým byl také Adiho otec, zatímco matka provozovala prádelnu. Přestože se Adi vyučil pekařem, toto povolání ho nijak nenaplňovalo a převládala láska ke sportu. Jeho snem bylo vytvořit obuv, která bude maximálně pohodlná a vhodná pro vrcholové sportovce.

Tak vznikla společnost Adidas, jejímž znakem jsou tři pruhy. Rodinný dům Adiho Dasslera stojí v městě Hezogenaurach dodnes. Továrnu na výrobu sportovní obuvi vedl Adi společně se svým bratrem Rudolfem pod názvem Dassler Brothers Shoe Factory. Později se však bratři rozdělili a Rudolf zakládá druhou velmi úspěšnou značku Puma, zatímco Adi dál vede společnost Adidas. V roce 2002 převzala značka společnost Reebok a rozšířila tak své portfolio.

Adidas – bohatý sortiment pro každého

Sortiment značky Adidas je velmi pestrý. Značka nabízí obuv, oblečení a doplňky pro ženy, muže i děti. Obuv Adidas je rozdělena podle jednotlivých sportovních odvětví. Zákazníci zde najdou klasickou sportovní obuv vhodnou ke každodennímu nošení, ale také běžeckou obuv, outdoorové modely, boty vhodné na tenis, golf a jiné sportovní aktivity. Jednotlivé modely jsou vždy označeny logem značky, jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů a přináší maximální komfort při chůzi i při sportu. Důraz je kladen také na dokonalý design.

Kromě obuvi se společnost zaměřuje také na oblečení, které je určené nejen ke sportu, ale také k běžnému nošení. Nabízí kalhoty, trička, bundy, plavky, čepice, ponožky, sukně, šaty, mikiny a mnoho dalšího. Značka si potrpí na jednoduchou eleganci, praktičnost a komfort. Na každém kousku oblečení opět najdeme známé logo Adidas.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Vše co jste chtěli vědět o značce Vans

Vše co jste chtěli vědět o značce Vans

Zimní bundy a kalhoty na lyže nebo snowboard

Zimní bundy a kalhoty na lyže nebo snowboard

Oblečení jako vhodný dárek pod stromeček?

Oblečení jako vhodný dárek pod stromeček?

Desigual, toreador ve světě módy

Desigual, toreador ve světě módy

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *