Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

Každého z nás by jistě chtěl mít lepší výsledky, aniž by se musel více namáhat, aniž by musel dělat něco jiného než to, co už dělá. Možná pro většinu z Vás bude překvapivým zjištěním, že je to doopravdy možné a nejedná se ani o nic složitého.

Paretovo pravidlo

Co to je?  Jedná se o jednoduchý princip, který vysledoval jistý filosof Pareto v průběhu devatenáctého století. Tento princip nás kupodivu obklopuje dnes a denně, ale spousta lidí o něm nemá ani tušení. Jak to tedy funguje? Podle Pareta stačí 20 % ze všeho úsilí, které vynaložíte k osmdesáti procentům Vašich výsledků. Zbývajících 80 % úsilí je tedy mnohem méně podstatné. Pareto to odpozoroval na mnohých příkladech:

  • Když jdete nakoupit, jen 20 % potravin, které koupíte, použijete do 80 ti % jídel které budete vařit (mouka, brambory, …). Zbylých 80 % potravin, které koupíte pak použijete pouze ve dvaceti procentech Vašich kulinářských výsledků.
  • 80 % lidí v České republice pracuje někde v zaměstnání, 20 % pak podniká. Právě tito podnikatelé (převážně majitelé firem) vlastní 80 % peněz.

Co tedy dělat abyste mohli tohoto pravidla využít?

Často stačí přemýšlet. Jeden z amerických prezidentů kdysi prohlásil, že pokud dostane šest hodin na to, aby pokácel strom, bude čtyři hodiny z tohoto času brousit sekeru. Na první pohled to vypadá bláznivě, ale pokud se nad tím zamyslíte, je to logické. Zkuste tedy najít, co by se dalo ve vaší činnosti zlepšit, zjednodušit a využít.

Pokud se Vám to podaří, budete jistě mnohem produktivnější ve stejném čase. Stačí se zaměřit právě na Vašich 20 důležitých procent činností a zbytku stačí věnovat méně času a energie. Nejlepším řešením je tedy hledat, co Vám přináší více užitku a omezovat to, co už tak důležité není. Například pokud natáčíte videa, kterými se snažíte zvýšit návštěvnost svého webu, podnikání atd., zkuste se místo designu zaměřit na obsah a kvalitu. Pokud budete řešit to, jestli máte naprosto perfektní zvuk a obraz, nebudete mít tolik času na to, abyste kvalitně naplnili video obsahem a sestříhali jej.

Hledejte tedy metody, které Vám osobně pomohou a neztrácejte čas na úkor výsledků!

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

5 čajů pro lepší spánek

5 čajů pro lepší spánek

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

Michovský TOOLS – specialista na nástroje pro obrábění kovů

Michovský TOOLS – specialista na nástroje pro obrábění kovů

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *