Jak na dlouhé a husté řasy

thumbnail

Husté, vyživené a dlouhé řasy. Ty jsou snem snad každé ženy. Často závidíme našim protějškům, které mají mnohdy řasy našich snů. Ale pokud se vám nepoštěstilo a ideální řasy nemáte od přírody, nevadí. Přináším vám tipy, jak se o své řasy starat a jak je vyživovat.

Pravidelné odličování

Pravidelné odličování patří k jedné z nejdůležitějších a nejzákladnějších rutin. Pokud si malujete řasy řasenkou a nechce se vám večer odličovat, je to velká chyba. Řasy jsou pak zatěžovány a ve spánku se mohou lámat. Nejhorší je pak voděodolná řasenka, která řasy zatěžuje ze všeho nejvíce. Proto si nezapomeňte řasy každý večer kvalitně odlíčit.

Výživa řas

Pokud jsou vaše řasy nekvalitní a lámou se, pak je třeba je vyživit. Existují různé boostery, které většinou fungují, ale mnohdy za ně dáte půlku své výplaty. Existují i levnější a přírodní možnosti.

Ricinový olej

Z vlastní zkušenosti doporučuji ricinový olej. Stačí každý večer nanést na kartáček nebo na prst a nanést na řasy. Dejte však pozor, ať se vám olej nedostane do očí.

Vazelína

Ke kráse vám pomůže také obyčejná vazelína. Řasy zpevní a pomáhá proti lámavosti, proto více rostou a zároveň jsou hustší.

Olivový olej

Pokud se vám nechce investovat do ricinového oleje, pak vám postačí olej obyčejný olivový. Má blahodárné vlastnosti, vaše řasy vyživí a brzy by se měly dostavit výsledky. Je však třeba používat každý večer.

Kvalitní strava

Zdravá a kvalitní strava je zázrakem snad na všechno. Je třeba potřebné vitaminy přijímat i zevnitř, proto je kvalitní strava tak důležitá. Pro růst řas je nejdůležitější betakaroten, vitaminy skupiny E, B-komplexy, pantenol a vitamin B12. Tyto vitaminy najdete primárně v různých semínkách, zdravých olejích, ale také ve zdravých tucích.

Návštěva kosmetičky

Pokud chcete mít krásné vlasy bez řasenky ihned, pak doporučuji návštěvu kosmetičky. Jednou z možností je nechat si vlasy nabarvit. Druhou z možností je lash lifting a botox. Tato procedura řasy vyživí, zvedne a nemusíte tak minimálně další měsíc používat řasenku. Naopak se nedoporučuje prodlužování řas. Prodloužené řasy vaše řasy pouze zatíží a nakonec vám nemusí zůstat žádné.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru