Jak na renovaci autolaku?

thumbnail

Po silnicích nejezdí auto, jehož majitel by si dříve nebo později nevšiml, že jeho lak ztratil něco ze svého původně zářivého lesku. Nejrůznější odřeniny od kamínků a větviček, poškození vzniklá v kartáčové myčce i nevyhnutelné vyblednutí laku působením vnějších vlivů – to vše mohou být příčiny zhoršujícího se vzhledu vašeho vozu. Naštěstí je ale většinou možné tuto situaci zvrátit a z vašeho plechového miláčka opět udělat nablýskaného krále silnic. Jak tedy na renovaci autolaku karoserie?

Proč autolak renovovat?

Kromě estetického hlediska má renovace autolaku karoserie také funkční důvody. Na správně ošetřeném autolaku se hůře zachytávají nečistoty, lak získává na životnosti a automobil na hodnotě. Pravidelná údržba současně prodlužuje autolaku životnost. Renovace autolaku je tak svého druhu investicí, která se v budoucnu může majiteli vrátit, např. při prodeji vozu.

Pečlivá příprava na renovaci karoserie – podmínka úspěchu

Chceme-li vrátit našemu vozu lesk, čeká nás leštění a následné voskování karoserie. Stejně jako jejich správné provedení a použití vhodných prostředků i nástrojů jsou ale důležité i přípravné práce. Celý proces je nutné vždy začít dokonalým umytím a odmaštěním celého vozu. Pozornost je třeba věnovat zbytkům hmyzu či stopám asfaltu. Po umytí a vysušení karoserie přichází na řadu vybroušení škrábanců, vrypů i zmatnělé vrchní vrstvy laku.

Poté, co jsme se zbavili hlubších rýh, přistoupíme k přebroušení celé karoserie. Jako další krok je na řadě opětovné omytí vozu vodou a vysušení. V tuto chvíli už nám zbývají k dokončení jen zmíněné poslední dva kroky celé renovace – leštění a nanesení ochranné vrstvy.

Pokud nemáte s renovací autolaku dosud žádnou zkušenost, bude lepší svěřit svůj vůz do péče profesionálů. Auto, které na vás bude po renovaci laku čekat, možná na první pohled ani nepoznáte. Záleží-li vám na něm, darujte mu péči, kterou si zaslouží.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru