Jak na zdravý životní styl?

thumbnail

Životospráva je základ a zdravý životní styl je slovní spojení, které by měl mít každý z nás alespoň trochu v povědomí. Každopádně nic se nemá přehánět, někteří lidé jsou zdravým životním stylem přímo posedlí, někteří naopak vůbec nevědí co to je. Ani jedna z těchto variant není správně.

Dejte na vlastní pocit

Na to jak dodržovat zdravý životní styl najdete po internetu stovky, možná i tisíce návodů. Jakým se ale doopravdy řídit? Finta je v tom, že každé tělo potřebuje něco jiného, a tak i zdravý životní styl bude u každého krapet jiný. Každopádně základní princip se nemění a výsledek také ne. Zdravý životní styl se snaží docílit toho, aby se člověk cítil nejen zdravě, ale zároveň i příjemně. Dodržovat takový styl života nemusí být nutně trápení a odříkání.

Kvalitní spánek, půl úspěchu

Základem je dobrý spánek. Ano možná se to zdá jako drobnost a pitomost, kterou doktoři a psychologové říkají neustále dokola, ale je to tak. Sami si zkuste vzpomenout, jak vám je, když se vyspíte do růžova, a jak vám naopak je, když spíte třeba jen 3 hodiny. Velký rozdíl že? Tudíž vždy dopřejte svému tělu tolik spánku, kolik potřebuje. Ačkoliv se doporučuje spát alespoň 8 hodin, jak už bylo řečeno, každý jsme jiný. Někomu k dokonalému spánku stačí i pouhých 7 hodin, někdo jich naopak potřebuje i 10. Podle toho choďte večer spát, připusťte si totiž, že to, kdy jdete spát., ovlivnit můžete, ale budík do práce se vás prostě nezeptá, jestli už jste se vyspali a chcete vstávat.

Nepodceňujte stravu

Pestrá a výživná strava je také velice důležitá. Chce to jíst opravdu pořádná jídla a ne se v případě stresu odbýt rohlíkem se šunkou, ten může být sice opravdu fajn jako svačina, ale oběd by měl být výživný a nejlépe teplý! U večeře už si na teplotu tolik nepotrpíme a neměla by být tak těžká jako oběd, ale i přesto musí být výživná, aby tělo nedostalo o půlnoci hlad a vydrželo až do snídaně.

Dalšími důležitými faktory je stres, optimismus, nadměrné pití alkoholu nebo kouření. Pokud chcete žít zdravě, nemusíte se omezovat, ale rozhodně byste měli dodržovat určitá pravidla.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru