Jak se v místnosti zbavit prachu

Jak se v místnosti zbavit prachu

Prach je bezpochyby nepříjemný. Dostane se takřka všude, likviduje spotřebiče, vytváří nepříjemné povlaky a pro alergiky je přímo nebezpečný. Úplně se prachu zbavit nedá, přesto s ním můžeme poměrně dobře bojovat. V tomhle článku si prozradíme jak.

Zamezme vznikání prachu

Prach jsou miniaturní částečky tkanin, různých látek a dalších měkkých materiálů. Je tedy patrné, z čeho takový prach vzniká. Pro zamezení vzniku prachu doporučuji využívat protiprachové materiály a věci. Dobrým příkladem jsou například polštáře z dutých vláken. Tyto polštáře jsou vhodné pro astmatiky a alergiky. U takových polštářů nevzniká žádný prach. Přitom v kvalitě a pohodlí polštářů není téměř žádný rozdíl (rozdíl je pouze v ceně). Totéž se dá využít i u peřin, dek, sedaček a podobně. Velikým zdrojem prachu je také koberec. Koberec je tedy nutné často vysávat, popřípadě nahradit něčím jiným.

Častá likvidace prachu

Jestliže prach neuklízíme a nelikvidujeme, dostane se nám téměř všude a následný boj sním bude daleko těžší. Je důležité alespoň jednou týdne setřít všechen prach z poliček, regálů a stolů. Taktéž je nutné vysát všechny koberce a pohovky, na kterých se prach usazuje. Častou likvidací prachu zamezíme usazování prachu a tím pádem se nám nebude prach dostávat ani do vzduchu a odtamtud zase jinam.

Změňte klima pokoje

Prach se nejvíce tvoří v suchých prostorách. Často stačí pouze mírně pozměnit klima pokoje a prachu se v jisté míře zbavíme. Existují spotřebiče, které se skládají z malé nádržky, do které se lije vhodná tekutina. Tekutina se pak ve správné míře odpařuje a zajistí o pár stupňů vlhčí prostředí. V takovém prostředí se Vám jednak bude lépe dýchat a také trochu zamezíme tvorbu prachu. S vlhkostí to ale nesmíme přehánět. Hodně vlhké klima v pokoji je určitě nežádoucí. Tahle metoda lze praktikovat pouze v případě suchého vzduchu v místnosti.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Proč jsou obrazy na plátně tak populární?

Proč jsou obrazy na plátně tak populární?

Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak na mytí oken v paneláku?

Jak na mytí oken v paneláku?

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *