Jak se v místnosti zbavit prachu

thumbnail

Prach je bezpochyby nepříjemný. Dostane se takřka všude, likviduje spotřebiče, vytváří nepříjemné povlaky a pro alergiky je přímo nebezpečný. Úplně se prachu zbavit nedá, přesto s ním můžeme poměrně dobře bojovat. V tomhle článku si prozradíme jak.

Zamezme vznikání prachu

Prach jsou miniaturní částečky tkanin, různých látek a dalších měkkých materiálů. Je tedy patrné, z čeho takový prach vzniká. Pro zamezení vzniku prachu doporučuji využívat protiprachové materiály a věci. Dobrým příkladem jsou například polštáře z dutých vláken. Tyto polštáře jsou vhodné pro astmatiky a alergiky. U takových polštářů nevzniká žádný prach. Přitom v kvalitě a pohodlí polštářů není téměř žádný rozdíl (rozdíl je pouze v ceně). Totéž se dá využít i u peřin, dek, sedaček a podobně. Velikým zdrojem prachu je také koberec. Koberec je tedy nutné často vysávat, popřípadě nahradit něčím jiným.

Častá likvidace prachu

Jestliže prach neuklízíme a nelikvidujeme, dostane se nám téměř všude a následný boj sním bude daleko těžší. Je důležité alespoň jednou týdne setřít všechen prach z poliček, regálů a stolů. Taktéž je nutné vysát všechny koberce a pohovky, na kterých se prach usazuje. Častou likvidací prachu zamezíme usazování prachu a tím pádem se nám nebude prach dostávat ani do vzduchu a odtamtud zase jinam.

Změňte klima pokoje

Prach se nejvíce tvoří v suchých prostorách. Často stačí pouze mírně pozměnit klima pokoje a prachu se v jisté míře zbavíme. Existují spotřebiče, které se skládají z malé nádržky, do které se lije vhodná tekutina. Tekutina se pak ve správné míře odpařuje a zajistí o pár stupňů vlhčí prostředí. V takovém prostředí se Vám jednak bude lépe dýchat a také trochu zamezíme tvorbu prachu. S vlhkostí to ale nesmíme přehánět. Hodně vlhké klima v pokoji je určitě nežádoucí. Tahle metoda lze praktikovat pouze v případě suchého vzduchu v místnosti.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru