Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Pokud plánujete modernizovat kancelářské prostory, zaměřte se na výběr vhodného nábytku. Příjemné pracovní prostředí vám zajistí praktické a funkční vybavení, neměli byste zapomínat ani na dostatek úložného prostoru.

Spousta lidí se pro konkrétní kancelářský nábytek rozhoduje především podle designu, což je ale obrovská chyba. Pro zajištění maximálního komfortu je důležité, aby byly kancelářské židle a stoly ergonomické.

Základem je kancelářský stůl s židlí

Středobodem pracovního prostoru je jednoznačně kancelářský stůl, jejž je nezbytné doplnit ještě o vhodnou židli. V první řadě se zajímejte o rozměry, protože někomu vyhovuje menší, jinému zase větší provedení. Pamatujte na to, že u stolu budete trávit většinu směny, takže by měl mít dostatečnou výšku, abyste se u něj nehrbili. Pracovní plocha stolu by se měla pohybovat ve výšce okolo 70 centimetrů. Sehnat se dají i takové stoly, které je možné výškově nastavit, což je nejlepší možné řešení. Co se délky týče, ta by měla být minimálně 150 centimetrů.

Ke kancelářskému stolu nesmí chybět židle, u níž je také žádoucí možnost nastavení jednotlivých prvků. Ideální je, když si můžete nastavit výšku sedací plochy, opěrky rukou, ale i úhel opěradla a podobně.

Kancelářské skříně s dostatkem úložných prostor

V kancelářích se často uchovávají dokumenty a papíry. Pro jejich praktické rozdělení se používají šanony, které si pak můžete dát do skříně. Záleží pouze na vás, jak má být kancelářská skříň vysoká. Stejně tak si můžete vybrat, jestli má mít křídlové, nebo posuvné dveře. Druhá zmíněná varianta je vhodná zejména do kancelářských prostor s nedostatkem místa.

Objednejte si nábytek z jednoho obchodu, slaďte ho designově a proměňte své pracovní místo v kancelář, ve které budete rádi trávit čas. Pěkný, ale zároveň i funkční nábytek vám nabízí internetový obchod Ajprodukty.cz.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Proč jsou obrazy na plátně tak populární?

Proč jsou obrazy na plátně tak populární?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak na mytí oken v paneláku?

Jak na mytí oken v paneláku?

Mobilní haly a průmyslové stany vyřeší zastřešení snadno a rychle

Mobilní haly a průmyslové stany vyřeší zastřešení snadno a rychle

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *