Jak vybrat základní hokejové vybavení?

Jak vybrat základní hokejové vybavení?

Hokej je u nás jedním z nejpopulárnějších zimních sportů, jemuž se věnují davy nadšených amatérů. Přestože v posledních letech počasí příliš této zálibě nepřeje, je stále dost možností, kde si hokej zahrát, protože v každém větším městě najdete krytou ledovou plochu. Chcete-li si hokej s přáteli dokonale vychutnat, nezapomeňte na kvalitní vybavení. Na co se zaměřit především?

Brusle

Základem pro lední hokej jsou samozřejmě brusle. Dají se pořídit už od několika set korun až po špičkové profesionální modely, které vyjdou třeba i na desítky tisíc korun. Pro rekreační hokej si jistě vystačíte i se základními modely.

Vždy je důležité zvolit správnou velikost. Brusle mají být větší, než je tomu v případě klasické obuvi. Počítejte s tím, že se do nich obujete se silnějšími ponožkami, aby vám zbytečně nemrzla chodidla. Dobré je, pokud mají pohodlnou výstelku.

Zcela zásadní pak je to, aby chodidla v obuvi pevně držela, jedině tak zabráníte případným zraněním, zejména potížím s kotníky. Kvalitní brusle poznáte i dle toho, že mají zpevněnou přední část, díky čemuž jsou lépe kryté prsty a nárty, neohrozí je pak ani tvrdší střely pukem.

Hokejka

Při volbě hokejky si kromě jiného všímejte její výšky vzhledem k parametrům vaší postavy. V zásadě platí, že by hokejka měla sahat pod nos v okamžiku, kdy ještě nestojíte na bruslích. Dále je nutné si rovněž uvědomit, na jakou stranu s ní budete hrát. Levorucí hráči mají obyčejně hokejku na pravou stranu a opačně. Záleží však na vašem zvyku a pocitu. Pokud jde o materiál, dnes už se běžně dává přednost umělohmotným materiálům před klasickým dřevem. Jsou pevnější, tím pádem mají i delší životnost. Kvalitní výbavu nabízí značka Bauer.

Při ledním hokeji nikdy nepodceňujte kvalitní oblečení. Spodní funkční prádlo, pohodlné svrchní oblečení, případně i chrániče a helma – to vše by ve výbavě hokejisty, byť amatérského, nemělo chybět.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Jak postupovat při výběru nosiče lyží a snowboardů?

Jak postupovat při výběru nosiče lyží a snowboardů?

Jak pohodlně nakupovat na internetu?

Jak pohodlně nakupovat na internetu?

Nakupujte módu bez poštovného – Den dopravy zdarma 2016

Nakupujte módu bez poštovného – Den dopravy zdarma 2016

Černý pátek (Black friday) 2015 v e-shopech s módou

Černý pátek (Black friday) 2015 v e-shopech s módou

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *