Jaké vybavení potřebuje autolakovna, aby vše zvládla na jedničku?

Jaké vybavení potřebuje autolakovna, aby vše zvládla na jedničku?

Každý řemeslník, který se rozhodl pořídit si vlastní dílnu, potřebuje kvalitní pracovní přístroje a nástroje. Znalosti a praxe v oboru jsou rozhodně velkou devizou, bez odpovídajícího vybavení dobrou práci ale nelze odvádět v žádném oboru. Každé odvětví navíc má svá specifika, proto se dílny jednotlivých řemeslníků a firem výrazně liší. Profese uměleckého kováře vyžaduje úplně jiné vybavení než obuvník nebo automechanik. A svá specifika má i autolakýrnictví.

Vybavujete autolakovnu? Pak se neobejdete bez kvalitního vybavení

Každý autolakýrník, který se po nasbírání zkušeností a získání živnostenského oprávnění rozhodl otevřít si vlastní dílnu, ji musí v první řadě náležitě vybavit. Vše je třeba dobře promyslet. Nejprve je dobré ujasnit si, jaké vybavení lakoven potřebuje, a kolik místa je pro provoz autolakovny nezbytné. Teprve poté je rozumné najít dostatečně velké prostory. Někteří již ovšem mají k dispozici bývalou stodolu, rozměrnou garáž nebo jiný objekt; v takovém případě je třeba vycházet z dispozic nemovitosti a pokusit se jim při objednávání vybavení autolakovny přizpůsobit.

V žádné autolakovně nesmí chybět lakovací kabina

Cílem každého provozovatele autolakovny je získat dostatek spokojených zákazníků, kteří se budou rádi vracet. Proto je třeba odvádět opravdu precizní práci. Lak musí být kompaktní, hladký a rovnoměrně nanesený. V žádném případě v něm nesmí být bublinky ani zachycené nečistoty. A odlupování od povrchu je naprosto nepřípustné. Bez lakovací kabiny a dalšího vybavení autolakoven se profesionálního výsledku dosáhnout nedá. Lakovací kabina výrazně usnadňuje práci a zajišťuje bezpečné prostředí. Stříkací kabina je opatřena filtrací vzduchu, omezuje tak kontakt lakýrníků se škodlivinami a zároveň brání jejich šíření do okolí. Navíc v ní bývá možné rychleji vysušit hotový nátěr pomocí teplého vzduchu.

Odsávací stěny ocení truhláři, strojaři i výrobci nábytku

Nanášením nátěrových hmot se nezabývají jen profesionální lakovny. Mnoho řemeslníků a výrobních provozů potřebuje řešit lakování jen nárazově nebo v menší míře. Lakovací kabina je pro ně často příliš naddimenzovaná a finančně nákladná. Ideální volbou pro ně je odsávací stěna. Její pořizovací cena je o poznání nižší, i tak ale zajistí na pracovišti vhodné hygienické podmínky. Eliminuje z prostředí zdraví škodlivé těkavé látky, chrání tak pracovníky i životní prostředí.

Kde pořídit kvalitní lakovací kabinu?

Osvědčeným dodavatelem vybavení autolakoven je brněnská firma NAVER. Dodává profesionální lakovací a stříkací kabiny, odsávací stěny i ostatní vybavení autolakoven na míru potřebám malých dílen i velkých podniků. V její nabídce jsou i žádané lakovací kabiny Nova Verta.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

5 čajů pro lepší spánek

5 čajů pro lepší spánek

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *