Jaký smysl má powerbanka?

Jaký smysl má powerbanka?

Současné moderní dotykové telefony mají oproti klasickým tlačítkovým spoustu výhod. Bohužel však i jednu značnou nevýhodu, a to je výdrž baterie. U málokterého problému je možné hodit veškeré varianty „do jednoho pytle“ jako v tomto případě. Ať sáhnete po jakémkoliv modelu, budete rádi, pokud se s výdrží baterie dostanete na dva dny. Obzvláště při častějším cestování jde o poměrně svazující fakt. Má však jednoduché řešení.

Co je powerbanka

Poptávka dala na trhu vzniknout powerbankám, což je vlastně malá přenosná baterie. Powerbanky mají různou kapacitu (stovky až desetitisíce mAh) a slouží jako zdroj akumulované energie pro nabití přenosných přístrojů, jako například právě mobily. Když máte s sebou nabitou powerbanku, nemusíte se bát nenadálého výpadku ať už mobilu nebo dalších přístrojů. Powerbanky mají výstup ve formě jednoho či více konektorů (USB je standard), které zajišťují flexibilitu.

Proč mít powerbanku s sebou

Řada z nás používá hned několik přístrojů na baterie a je těžké vše udržovat optimálně nabité. Ať už jde o zmíněný mobil, který potřebujeme mít stále v pohotovosti, nebo tablet, stylus, hodinky, fitnáramky, svítilnu, či blikačku na kolo. U všeho nám vybitá baterie způsobí nemalé problémy, které v případě powerbanky v kapse lze okamžitě vyřešit.

Jak powerbanku vybrat

Před koupí powerbanky je třeba uvážit několik pohledů. Estetický (barva, tvar), praktický (váha, velikost) a kapacita. Zatímco tvar, velikost či barva jsou pouze subjektivní rozhodnutí, ke kapacitě si dovolím pár slov. Nemá cenu si pořizovat powerbanku, která vám nepokryje ani pětinu potřebné kapacity. Pokud máte telefon s kapacitou baterie 5000 mAh a jako zálohu budete nosit powerbanku s kapacito 200 mAh, uznáte sami, že to není prvek bezpečnosti, který vás může zachránit. Doporučuji mít powerbanku s kapacitou alespoň rovnou největší potřebné kapacitě baterie – pro uvedený mobil tedy alespoň oněch 5000 mAh. Se zárukou bezpečnosti se vždy lépe cestuje.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

5 čajů pro lepší spánek

5 čajů pro lepší spánek

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *