Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Má smysl číst knihu jejíž filmovou verzi jsme již viděli v kině nebo jde jen o ztrátu času? Přejděte k článku, kde si na toto téma můžete přečíst více.

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Jistě vůbec nejlepší je přečíst nejprve knihu a poté shlédnout její filmovou verzi, protože tím je naše představivost zapnutá v obou případech určitě nejvíc a tato kombinace přináší nejlepší prožitek daného příběhu. Kniha nastartuje naši představivost a při shlížení filmu bude fantazie diváka kolidovat s tím, jak si tentýž příběh do detailů představil někdo jiný. Určitě tedy předchozí přečtení knihy nikdy nemůže přivodit nudu při shlížení jejího filmového znění. Jak je to ale, pokud nejprve shlédneme film, jehož vizuální stránka pohltí obrazotvornost a většina lidí už tak, jako v prvním případě nepomyslí na to, že by si ještě dodatečně přečetla jeho knižní vydání. Není to však škoda? Níže se podívejme na důvody, proč bychom si knihu, pokud existuje, k již shlédnutému filmu měli pročíst.

Film a potom ještě kniha

  • Často nás překvapí, jak odlišný bývá příběh v knize i ve filmu. Mnohdy můžeme mít pocit, že čteme něco, co se svým filmovým dvojčetem nemá mnoho společného a tím můžeme hlouběji prohlédnout do více individuální práce samotných tvůrců filmu.
  • Předchozí shlédnutí snímku nám může pomoci s vývojem vlastní obrazotvornosti a čtení knihy je poté v tomto smyslu snadnější. Pokud někdo nebyl milovníkem četby, tak by se jím touto cestou mohl stát.
  • Sledování filmů v kombinaci s četbou knih vzdělává a kultivuje duši formou nenucené zábavy.
  • Tipem pro začátek může být dílo od amerického spisovatele Ransoma Riggse s názvem Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Téměř každý jistě viděl zfilmované podání díla od legendárního režiséra Tima Burtona, ale ne mnozí četli samotnou knihu, která je však též impozantní.

Četným čtenářům tedy může vyhovovat, že si příběh v knize smí díky filmu přibližně představit dopředu a vývoj dění dále předvídat. Navíc jsou často příjemně překvapeni neustále mírně odlišným odvíjením historky, jak bylo řečeno už výše. Mnozí mohou zjistit, že taková četba jim vyhovuje třeba i více, než když příběh zfilmovaný nebyl a do děje v knize vstupují zcela na slepo. Mohla by tedy toto být cesta k přivedení odpůrců četby ke knihám?

TIP: Při nákupu knih můžete použít také slevový kód a zlevnit si tak vaší objednávku z internetového obchodu

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

5 čajů pro lepší spánek

5 čajů pro lepší spánek

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

Michovský TOOLS – specialista na nástroje pro obrábění kovů

Michovský TOOLS – specialista na nástroje pro obrábění kovů

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *