Kvalitní matrace pro zdravý spánek

thumbnail

Nespavost se může proměnit v závažný problém. Hrozí poruchy soustředění, změny nálady, které mohou vyústit až v depresi a celá řada jiných zdravotních obtíží.

Přitom svému kvalitnímu spánku jsme si mnohdy sami největší překážkou. Jak to? Nedbáme totiž o to, jak spíme, respektive na čem. Jak by měla vypadat správná matrace a rošt?

Sáhnout po matraci tvrdé nebo měkké

Základním a zásadním tématem je výběr matrace. Mohli bychom říci, že každému vyhovuje odlišná tvrdost, a jistě by to byla pravda. Nicméně lze uvést alespoň několik málo zevšeobecňujících rad, jimiž se při výběru v široké nabídce můžete řídit.

Pokud netrpíte žádnými závažnými zdravotními problémy, vyzkoušejte matraci o střední tvrdosti. Většině lidí vyhovuje. Naopak pro ty, které bolí často záda, je vhodná matrace s visco pěnou. Ta poskytne dostatečnou oporu, zároveň ale šetrně uleví namáhaným částem tělá, neboť se dokáže v těch místech, kde je na ni vyvíjen vyšší tlak, poddat.

Proč nevolit jednu matraci na dvojlůžko

Nezapomeňte na to, že při výberu matrace hraje roli i vaše tělesná hmotnost, osoby s nižší váhou příliš neocení tu tužší. Rozhodně byste se proto měli s partnerem vyhnout tomu pořídit si na dvojlůžko matraci jedinou, především proto, že ji nelze ideálně vyvětrat. Sáhněte pak po cenově zvýhodněném setu matrace 1 + 1 zdarma.

Navíc na nich můžete mít každý svůj potah podle invididuálních požadavků. Dva díly oceníte i při snímání potahu a jeho praní. S jediným kusem je obtížnější manipulace, mnohdy se ani nevejde do pračky.

Jak si poradit s výběrem roštu

Jakmile budete mít vybranou matraci, přichází na řadu také přemýšlení nad optimálním roštem. Ten má především umožnit matraci „dýchat“ a rozložit adekvátně zátěž. Proto na pevný rošt patří nejlépe pružinová matrace, mezi jejíž přednosti patří dokonalá větratelnost. Na rošty laťové se tak zase ideálně hodí pěnové matrace. Pamatujte si, že pokud máte matraci s kokosovým vláknem, nesmíte ji položit na polohovací rošty, zničili byste si ji.

Kde nakupovat

Když už tedy víte, jak si vybrat, na e-shopu Moderní spaní najdete velký výběr matrací mnoha různých materiálů i roštů. Pokud jste nenašli potřebný rozměr matrace přímo v obchodě, na vaše přání je možné zajistit také velikost atypickou. A svůj nákup si můžete nechat dopravit rovnou až k vám domů.

Sponzorovaný odkaz:

Zdravý spánek je důležité i pro zdravé hubnutí.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru