Nemáte čas na cvičení? Jde to i v práci!

Nemáte čas na cvičení? Jde to i v práci!

Říkáte si, že na chození do posilovny nemáte čas? Konec výmluvám! Pořádně si zacvičit můžete totiž klidně i v pracovní době, přímo v kanceláři. V našem článku najdete hned několik skvělých cviků, které jsou do práce jako dělané.

Krční páteř

Zatuhnutí krční páteře může způsobit celou řadu dalších nepříjemností, jako je například bolest hlavy. Není proto od věci, si ji jednou za čas procvičit a zatuhnutí tak předejít. Především pokud sedíte dlouhé dny v kanceláři za počítačem, je namáhání krční páteře skutečně vysoké.

Protažení krční páteře vám zabere opravdu minimum času a vaši spolupracovníci ho možná ani nezaregistrují. Základním cvikem je naklánění hlavy na stranu. Začněte nejprve nakláněním k levému rameni a poté k pravému. Krk by neměl křupat, přitahujte si ho rukou, ale jen decentně.

Bolest nohou

Zná to asi každá žena, věčné nošení podpatků není pro nohy nic dobrého. Pokud i vás bolí nohy z podpatků, doporučujeme na to, jeden jednoduchý cvik. Časová náročnost je asi pět minut a není to tak nenápadné, jako protažení krční páteře, ale rozhodně to zabírá.

Pomocí tohoto cviku si nohy krásně protáhnete, nesmíte ale zapomenout na důležitou cvičební pomůcku. To je 15 – 20 kamínků či větších korálků. Kamínky si nasypte pod sebe na zem a snažte se je prsty postupně všechny uchopit. A pokud chcete, aby cvičení mělo opravdu správný efekt, doporučujeme se na závěr po kamíncích ještě projít.

Bederní páteř

Ano i bederní páteř může dlouhým sezením v kanceláři hodně utrpět. Naštěstí i pro ni existují cviky, které ji alespoň trochu uvolní. Jde vlastně o poměrně jednoduché protažení, které opravdu moc času nezabere.

Pro protažení bederní páteře si musíte stoupnout do správného postoje: nohy roztažené na šířku ramen, paty dovnitř a špičky ven. Dlaně potom dejte do kříže a s nádechem se mírně zakloňte. Cvik provádějte pomalu a pečlivě, jinak se výsledky nedostaví.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Využijte kaštany i jinak než k vyrábění zvířátek

Využijte kaštany i jinak než k vyrábění zvířátek

Co je to Yerba mate?

Co je to Yerba mate?

3 věci, kterými si zbytečně zhoršujeme zdraví

3 věci, kterými si zbytečně zhoršujeme zdraví

3 zajímavosti o lidském těle

3 zajímavosti o lidském těle

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *