Pelety se vyznačují vysokou výhřevností. A nejen tím…

Pelety se vyznačují vysokou výhřevností. A nejen tím…

V domácím i průmyslovém prostředí se k vytápění prostor používají stále častěji pelety, protože mají vskutku vysokou výhřevnost a obsahují minimum vody či jakékoliv jiné příměsi. V podstatě se jedná o perspektivní palivo, pro jehož spalování však potřebujete speciální kotel přímo na pelety. Pokud si ho pořídíte, nebudete litovat.

Dřevěné pelety jsou na tom s výhřevností mnohem lépe než třeba uhlí černé a hnědé. Dále vás potěší, že jejich skladování je poměrně snadné. Bez problémů se s nimi manipuluje, neboť pytle s peletami jsou lehké. Pelety představují současně ekonomický způsob vytápění, díky němuž snížíte provozní náklady nemovitosti.

Dřevěné pelety a jejich výhody

Nechcete se vzdávat elektřiny či plynu kvůli tomu, že je vytápění komfortní? O nic se nemusíte starat, pouze si nastavíte na termostatu teplotu, kterou chcete mít v jednotlivých místnostech. Přitom i kotel na pelety je plně automatický a nevyžaduje takřka žádnou péči. Disponuje totiž zásobníkem, do něhož se dají pelety, a potom si sám přikládá. Starosti nebudete mít ani s údržbou, neboť pelety jako takové vytvářejí minimum popela, takže stačí kotel vyčistit jednou až dvakrát do týdne.

Pelety jsou ekologické, přičemž neobsahují žádné chemické látky, takže do ovzduší nejsou pouštěny škodliviny.

Jak se pelety vyrábějí?

Pro výrobu se používají dřevní zbytky, které se potom slisovávají do válečků o průměru 6 až 8 milimetrů a délce 20 až 45 milimetrů. Soudržnost pelet je zajištěna vysokým tlakem a obsahem ligninu ve dřevě, takže není nutné používat chemické látky a různá pojiva. K výrobě se používá dubové, bukové, ale i smrkové dřevo.

Jestliže hledáte prodejce pelet, podívejte se do pestrého portfolia společnosti OPTIMTOP. V její nabídce najdete pelety s certifikací ENplus A1.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak na mytí oken v paneláku?

Jak na mytí oken v paneláku?

Mobilní haly a průmyslové stany vyřeší zastřešení snadno a rychle

Mobilní haly a průmyslové stany vyřeší zastřešení snadno a rychle

No Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *