Pronájem bytu v Mostě v jedné z nejlepších možných lokalit – zjistěte, v jaké městské části je vyhovující občanská vybavenost i dopravní dostupnost zajišťující spojení s centrem města

Pronájem bytu v Mostě v jedné z nejlepších možných lokalit – zjistěte, v jaké městské části je vyhovující občanská vybavenost i dopravní dostupnost zajišťující spojení s centrem města

Věděli jste, že za pronájem bytu v Mostě zaplatíte v porovnání s ostatními městy České republiky podstatně méně? Abyste později Vašeho výběru nelitovali, zjistěte si předem, jaká městská část je nejvhodnějším místem pro život a jaká je ve městě občanská vybavenost i dopravní dostupnost. V článku se můžete podívat také na výši nájemného dle velikosti a dispozic bytu. Stěhujete se za prací? V tom případě se seznamte s profesemi, které jsou ve městě nejvíce poptávané a podívejte se i na podíl nezaměstnaných osob.

Pronájem bytu v Ústeckém kraji dosahuje rekordně nízkých částek

m2 1+kk 2+kk 3+kk
Plocha v m2 1 35 60 80
Cena v Kč 130 4 550 7 800 10 400

Lidé mají všeobecně největší zájem o byty 1+kk a 2+kk. Důvodem je, že se stále více rozmáhá trend, kdy lidé bydlí sami. Dalším důvodem je, že takové bydlení představuje výrazně nižší náklad.

Bytů je ve městě nedostatek. V tomto roce byla prozatím zahájena výstavba 112 bytů, ale v 77 případech se jednalo o rodinné domy. Dokončených jich bylo zatím 97, přičemž jen ve 4 případech šlo o bytové domy.

K výši nájemného si nezapomeňte připočítat také poplatky za energie. Vodné a stočné v Mostě vychází aktuálně na 99,55 Kč za kubík vody. V roce 2018 se za stejné množství vody platilo 98,67 Kč. Došlo tedy k minimální změně.

Tip: Podívejte se na cenovou mapu a zjistěte, jak se za poslední rok změnilo nájemné v jednotlivých krajích ČR.

V jakých městských částech se vyplatí hledat nájemní bydlení

ZAHRADNÍ ČTVRŤ

· Rozsáhlý komplex nacházející se nedaleko rozlehlého parku Šibeník.

· V této městské části najdete budovu okresního soudu, Policii ČR i zdravotní středisko.

· Nechybí zde ani obchodní centrum, veřejné koupaliště, divadlo Rozmanitosti a školský areál.

STALINGRADSKÁ ČTVRŤ

· Zahrnuje nejen řadové domky a domovní bloky, ale také vilky a rodinné domy.

· Čtvrť leží mezi historickým centrem a nemocnicí.

· V docházkové vzdálenosti naleznete veškerou občanskou vybavenost a stejně tak i radnici města spolu s úřady.

Tip: Podívejte se, pro koho město chystá nové bydlení.

Občanská vybavenost města

NEMOCNICE

Jedinou nemocnicí v Mostě je Krajská zdravotní, a.s., pod níž spadá také Lékařská pohotovost i Nemocnice Most. Všechny tyto budovy se nacházejí ve vzdálenosti necelých dvou kilometrů od centra města a Magistrátu.

MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Ve městě se nachází celkem 11 školek a škol, přičemž každá z nich má jasně vymezený konkrétní obvod. S ohledem na počet obyvatel města je možné současnou kapacitu považovat za dostatečnou. Školská zařízení jsou rozmístěna strategicky po celém městě, ale nejvíc se jich nachází v blízkosti parku Šibeník.

Mezi nejlépe hodnocené se řadí Základní škola nacházející se v ulici Jakuba Arbese a Mateřská škola v ulici Růžová.

PRODEJNY POTRAVIN

Prodejny s potravinami se nacházejí v blízkosti sídlišť a na rušných ulicích v centru města i kolem vlakového nádraží. Velké množství obchodů je také kolem parku Šibeník. V Mostě najdete Lidl, COOP, Supermarket Albert i Kaufland.

OBCHODNÍ CENTRA

Největším obchodním centrem města je objekt Central Most. Zde můžete nakupovat ve více, než 80 obchodech a navštívit některou z mnohých restaurací či kaváren.

Central Most je umístěn v úplném centru města ve vzdálenosti asi 240 metrů od radnice.

Dopravní dostupnost

SPOJENÍ S KRAJSKÝM MĚSTEM

Nejlevnější jízdenku pořídíte již za 60 Kč a cesta bude trvat zhruba 53 minut.

SPOJENÍ S HLAVNÍM MĚSTEM ČR

Jízdenka Vás vyjde na 59 – 133 Kč v závislosti na preferovaném dopravním prostředku. Pojedete 100 – 120 minut.

SPOJENÍ PO MĚSTĚ

Cena, kterou zaplatíte za dopravu, se odvíjí od množství požadovaných pásem. Základní jízdné v délce 45 minut se pohybuje v rozmezí 13 – 24 Kč. Pro děti a důchodce je připravený zvýhodněný tarif. Osoby do 6 let věku a senioři nad 65 let zaplatí 3 – 6 Kč.

Pokud se stěhujete za prací, je vhodné si vždy zjistit, jaká je v daném městě situace na trhu práce. V roce 2018 byl podíl nezaměstnaných osob v Mostě na úrovni 6,43 %. V letošním roce se snížil na 4,78 %, ale stále se pohybuje nad republikovým průměrem. V evidenci úřadu práce je momentálně 1 828 pracovních míst, přičemž na jedno z nich připadá 2,1 uchazečů. Největší poptávka je po řidičích, uklízečích, kuchařích a dělnících ve stavebnictví i dalších oblastech.

Přestěhovali byste do města, kde je levné bydlení, pokud by Vám hrozilo, že neseženete práci?

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Proč jsou obrazy na plátně tak populární?

Proč jsou obrazy na plátně tak populární?

Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak na mytí oken v paneláku?

Jak na mytí oken v paneláku?

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *