Pronájem bytu v Mostě v jedné z nejlepších možných lokalit – zjistěte, v jaké městské části je vyhovující občanská vybavenost i dopravní dostupnost zajišťující spojení s centrem města

thumbnail

Věděli jste, že za pronájem bytu v Mostě zaplatíte v porovnání s ostatními městy České republiky podstatně méně? Abyste později Vašeho výběru nelitovali, zjistěte si předem, jaká městská část je nejvhodnějším místem pro život a jaká je ve městě občanská vybavenost i dopravní dostupnost. V článku se můžete podívat také na výši nájemného dle velikosti a dispozic bytu. Stěhujete se za prací? V tom případě se seznamte s profesemi, které jsou ve městě nejvíce poptávané a podívejte se i na podíl nezaměstnaných osob.

Pronájem bytu v Ústeckém kraji dosahuje rekordně nízkých částek

m2 1+kk 2+kk 3+kk
Plocha v m2 1 35 60 80
Cena v Kč 130 4 550 7 800 10 400

Lidé mají všeobecně největší zájem o byty 1+kk a 2+kk. Důvodem je, že se stále více rozmáhá trend, kdy lidé bydlí sami. Dalším důvodem je, že takové bydlení představuje výrazně nižší náklad.

Bytů je ve městě nedostatek. V tomto roce byla prozatím zahájena výstavba 112 bytů, ale v 77 případech se jednalo o rodinné domy. Dokončených jich bylo zatím 97, přičemž jen ve 4 případech šlo o bytové domy.

K výši nájemného si nezapomeňte připočítat také poplatky za energie. Vodné a stočné v Mostě vychází aktuálně na 99,55 Kč za kubík vody. V roce 2018 se za stejné množství vody platilo 98,67 Kč. Došlo tedy k minimální změně.

Tip: Podívejte se na cenovou mapu a zjistěte, jak se za poslední rok změnilo nájemné v jednotlivých krajích ČR.

V jakých městských částech se vyplatí hledat nájemní bydlení

ZAHRADNÍ ČTVRŤ

· Rozsáhlý komplex nacházející se nedaleko rozlehlého parku Šibeník.

· V této městské části najdete budovu okresního soudu, Policii ČR i zdravotní středisko.

· Nechybí zde ani obchodní centrum, veřejné koupaliště, divadlo Rozmanitosti a školský areál.

STALINGRADSKÁ ČTVRŤ

· Zahrnuje nejen řadové domky a domovní bloky, ale také vilky a rodinné domy.

· Čtvrť leží mezi historickým centrem a nemocnicí.

· V docházkové vzdálenosti naleznete veškerou občanskou vybavenost a stejně tak i radnici města spolu s úřady.

Tip: Podívejte se, pro koho město chystá nové bydlení.

Občanská vybavenost města

NEMOCNICE

Jedinou nemocnicí v Mostě je Krajská zdravotní, a.s., pod níž spadá také Lékařská pohotovost i Nemocnice Most. Všechny tyto budovy se nacházejí ve vzdálenosti necelých dvou kilometrů od centra města a Magistrátu.

MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Ve městě se nachází celkem 11 školek a škol, přičemž každá z nich má jasně vymezený konkrétní obvod. S ohledem na počet obyvatel města je možné současnou kapacitu považovat za dostatečnou. Školská zařízení jsou rozmístěna strategicky po celém městě, ale nejvíc se jich nachází v blízkosti parku Šibeník.

Mezi nejlépe hodnocené se řadí Základní škola nacházející se v ulici Jakuba Arbese a Mateřská škola v ulici Růžová.

PRODEJNY POTRAVIN

Prodejny s potravinami se nacházejí v blízkosti sídlišť a na rušných ulicích v centru města i kolem vlakového nádraží. Velké množství obchodů je také kolem parku Šibeník. V Mostě najdete Lidl, COOP, Supermarket Albert i Kaufland.

OBCHODNÍ CENTRA

Největším obchodním centrem města je objekt Central Most. Zde můžete nakupovat ve více, než 80 obchodech a navštívit některou z mnohých restaurací či kaváren.

Central Most je umístěn v úplném centru města ve vzdálenosti asi 240 metrů od radnice.

Dopravní dostupnost

SPOJENÍ S KRAJSKÝM MĚSTEM

Nejlevnější jízdenku pořídíte již za 60 Kč a cesta bude trvat zhruba 53 minut.

SPOJENÍ S HLAVNÍM MĚSTEM ČR

Jízdenka Vás vyjde na 59 – 133 Kč v závislosti na preferovaném dopravním prostředku. Pojedete 100 – 120 minut.

SPOJENÍ PO MĚSTĚ

Cena, kterou zaplatíte za dopravu, se odvíjí od množství požadovaných pásem. Základní jízdné v délce 45 minut se pohybuje v rozmezí 13 – 24 Kč. Pro děti a důchodce je připravený zvýhodněný tarif. Osoby do 6 let věku a senioři nad 65 let zaplatí 3 – 6 Kč.

Pokud se stěhujete za prací, je vhodné si vždy zjistit, jaká je v daném městě situace na trhu práce. V roce 2018 byl podíl nezaměstnaných osob v Mostě na úrovni 6,43 %. V letošním roce se snížil na 4,78 %, ale stále se pohybuje nad republikovým průměrem. V evidenci úřadu práce je momentálně 1 828 pracovních míst, přičemž na jedno z nich připadá 2,1 uchazečů. Největší poptávka je po řidičích, uklízečích, kuchařích a dělnících ve stavebnictví i dalších oblastech.

Přestěhovali byste do města, kde je levné bydlení, pokud by Vám hrozilo, že neseženete práci?

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru