Skládací kontejnery ušetří místo nejen ve skladu

thumbnail

Jestli je někde potřeba šetřit s místem, tak ve skladu. Čím úsporněji se podaří skladované zboží uchovávat, tím méně utratí majitel skladu za pronájem, protože bude potřebovat menší plochu. V chytře vyřešeném skladu se navíc snadno hledá zboží a problémy pak nejsou ani při jeho přepravě k zákazníkovi.

Možností řešení skladů je nespočet, a to konkrétní je vždy třeba vybírat s ohledem na skladované zboží. Nejen v automobilovém průmyslu se v poslední době začaly rozmáhat tzv. skládací kontejnery. V současné době se na trh uvádí nový paletový kontejner Magnum Optimum 1208.

Hlavní výhodou je úspora místa při zpětné logistice

Kontejner Magnum Optimum 1208 je skládací. To znamená, že když je do něj třeba naložit náklad, má rozměry třeba 1200 × 1000 × 870 mm a užitný objem 734 l. Při zpětné logistice ho však lze složit, skládací poměr dosahuje 63 %. Zpět tedy vezete méně než polovinu původních rozměrů. U kontejnerů této velikosti je taková úspora velmi významná.

Kontejnery Magnum Optimum v číslech:

Magnum Optimum 1208 má nosnost až 750 kg na jeden kontejner. Do velkého nákladního přívěsu se vejde 99 těchto kontejnerů v plné velikosti. Pokud je složíte, tak se jich vejde 363.

Je připraven na moderní technologie

Při nákupu takových kontejnerů investuje firma na dlouhá léta, možná spíše desítky let, dopředu. Proto je třeba uvažovat do budoucna a myslet na technologie, které by se jednoho dne mohly používat. Kontejner Magnum Optimum je IoT-ready, dají se na něj připevnit speciální senzory pro sledování nákladu.

Snadno se s ním manipuluje

Kontejner je opatřen externími bezpečnostními úchyty pro zajištění popruhů, lze ho přizpůsobit pro ruční i automatickou manipulaci. Výška a vnitřní objem mohou být dokonce modifikovány díky systému Optiframe. Nechybí ani drenážní otvory, aby se při skladování venku nezachycovala voda. Zvenku je kotejner hladký, díky čemuž s dá snadno čistit.

Identifikaci vyřešíte na jedničku

Další samostatnou kapitolou je pak pořádek ve skladu. Kontejnery Magnum Optimum 1208 disponují zapuštěným prostorem určeným pro etikety s čárovými kódy. Navíc je zde velký prostor pro umístění loga, RFID značky a IOT zařízení se dávají do zapuštěných prostorů a kapes v ližinách.

Prostě a jednoduše výrobce těchto paletových kontejnerů přemýšlel prakticky. Bližší informace o nich získáte na stránkách prodejce SchoellerAllibert.com.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru