Správná kancelářská židle zvýší vaši produktivitu

Správná kancelářská židle zvýší vaši produktivitu

Chcete si zařídit domácí pracovnu, nebo se pouštíte do rekonstrukce kancelářských prostor pro své zaměstnance? Sáhněte po ergonomickém kancelářském nábytku, neboť právě ergonomie je klíčová pro vybudování příjemného a produktivního pracovního prostředí. Jaká kritéria by měla splňovat kancelářská židle? Víte o tom, že design by neměl mít rozhodující funkci?

Bohužel, často se lidé řídí podle toho, co vidí. Pokud se vám kancelářské židle líbí, neznamená to, že vám poskytnou maximální komfort při sezení u počítače. Jak tedy postupovat při výběru?

Co je to ergonomická židle?

Co to vůbec znamená, když je něco ergonomické? V podstatě se jedná o obor zabývající se optimalizací potřeb člověka v pracovním prostředí a v jeho pracovních podmínkách. Jinými slovy, oblast ergonomie se zaměřuje na to, jak má být kancelářský nábytek navržen, aby poskytoval bezpečné pracovní prostředí a vyhovoval i lidskému tělu.

U ergonomické konferenční židle vás nadchne, že předchází bolestem zad, které jsou způsobené dlouhodobým používáním klasické židle. Zlepšuje držení těla, podporu zad i rozložení hmotnosti. Zvyšuje komfort při práci. Ergonomická kancelářská židle má několik nastavitelných částí, takže si ji přizpůsobíte svým potřebám a požadavkům.

Kancelářské židle jsou dražší, ale investice se vyplatí

Sice jsou ergonomické varianty dražší, nicméně investujete do svého zdraví a do své produktivity. Existují studie, že dlouhodobé sezení za stolem u počítače způsobuje řadu závažných poruch, které ovlivňují svaly, klouby, šlachy, vazy a nervy. Zhorší se celkové držení těla, což má pak i negativní dopad na páteř.

Jestliže hledáte kancelářské židle i dětské židle, podívejte se do e-shopu Primazidle.cz, kde najdete kromě jiného i jídelní stoly, sedací vaky, kancelářské židle a další.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Jak se rychle naučit cizí jazyk?

Jak se rychle naučit cizí jazyk?

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *