Stylové oblečení a boty Puma

thumbnail

Puma AG Rudolf Dassler Sport neboli zkráceně Puma má tento poněkud méně známý oficiální název po svém zakladateli, Rudolfu Dasslerovi, který první kapitolu v historii firmy začal psát už roku 1924, ještě se svým bratrem. Ta už tehdy také začala s výrobou bot.

Rodinný rozkol však způsobil, že pan Dassler od roku 1948 pokračoval sám. Jeho sourozenec Adolf rovněž, takže se zrodil jiný gigant: Adidas. Od té doby se datovala vzájemná osobní nevraživost i tuhý konkurenční boj. Aby v něm trumfla svého soka, Puma pro reklamu využívala řadu sportovců, ať fotbalistů nebo atletů a tento marketingový tah se ukázal jako velmi úspěšný.

Dnes se výrobce s kočkovitou šelmou v logu specializuje na sportovní oblečení, vybavení a stále především obuv, která už dávno není jen doménou fotbalových hřišť a atletických oválů. Stala se oblíbenou součástí každodenního oblékání i do města, ať pro muže nebo pro ženy. Mimo tradičních tenisek si v současnosti pořídíte i třeba žabky. Nosí je tak bez nadsázky všichni, od teenagerů po jejich rodiče.

Mezi nejnovější přírůstky do rodiny patří čtveřice modelů z letošního jara, které všechny navázaly na své úspěšné předchůdce a přišly s mnoha vylepšeními.

Společnost rovněž započala spolupráci s Rihannou, mezi další ambasadory patří třeba Usain Bolt. Zpěvačka se stala tváří sportovních verzí pro dámy v kategorii PUMA Women’s Training a zároveň i kreativní ředitelkou značky. Což znamená, že kus vlastního nápadu slavné hvězdy můžete mít ve svém botníku i vy, protože se osobně podílí na navrhování designu. Volba na tuhle dámu padla nejenom díky její osobní lásce ke sportu, ale také její energii a obrovské kreativitě. Vůbec první, co z téhle kooperace vzešlo, je řada nazvaná The Creeper. Ta je charakteristická především dávkou rebelství. Klasické tenisky se dočkaly silné platformy a kombinace různých materiálů i barev. Nepřehlédnutelné boty si zamilovalo mnoho fanoušků na celém světě, téměř okamžitě totiž byly prakticky všude vyprodány.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru