Stylové tašky a vaky přes rameno

thumbnail
Vak na záda Vans
Vak na záda Vans

Nejrůznější zavazadla nás provázejí už od útlého věku. Začíná to ve škole, kdy se snažíme vydobýt si společenský status cool motivem právě toho hrdiny, který mezi spolužáky zrovna „frčí“.

Estetický dojem však není tím jediným kritériem, k němuž by se při nákupu mělo přihlédnout. Máte i vy doma školáka a sháníte pro něj nejvhodnější tašku nebo batoh? Jak vybrat tu správnou či ten správný?

Klasické tašky a batohy – ideální volba

Školní tašky by se kromě působivého vzhledu měly dokázat postarat o to, aby pojaly vše potřebné, tedy bylo v nich dostatek prostoru. A jejich nositele by z nich neměla bolet záda.

Mnoho školáků s klasickými aktovkami poněkud bojuje a touží spíše po batohu nebo tašce přes rameno. Hlavně tašky přes rameno jsou nyní novým fenoménem. Batohu se ti odrostlejší vzdávat určitě nemusejí. Pro ty mladší, kteří ještě nemají v pomůckách vypracovaný takový systém, jsou ovšem o něco méně přehledné. Nemají totiž oddělené přihrádky.

Ať ale sáhnete po kterékoli variantě, vždy by se školní tašky měly především vyznačovat zpevněnými zády. I ty správně vybrané však pozbudou smyslu, pokud se nebudou nosit tak, jak se nosit mají, tedy na obou ramenou. Nošení na jednom popruhu vede k jednostrannému přetížení a deformitám páteře.

Jak nosit vaky a tašky přes rameno

Tašky určené k nošení na jednom rameni je tak rozumné si nechat spíše na příležitostné využití, například coby sportovní. Jako součást každodenní výbavy studenta určitě vhodné nejsou, neboť se s nimi leckdy značná váha školních potřeb nedá rovnoměrně rozložit. Ani vaky na záda tak určitě pro tento účel kvalitní ergonomický batoh nahradit nemohou. Zcela zříkat se jich není nutné, rozhodně se jedná o designový doplněk na vycházky do města, kam se vejdou nezbytné maličkosti. Z vaků Vans si určitě ten svůj vyberou nejen teenageři. Vaky ve svém sortimentu nabízí rovněž legenda ve světě sportovního oblečení a doplňků, značka Adidas.

Na prvním místě by tak pro rodiče měla být především funkčnost. To ale neznamená, že děti musejí ze svých požadavků na styl ustoupit. Na trhu je dnes nepřeberný výběr mnoha značek. Mezi nejoblíbenější patří rozhodně tašky již zmiňované firmy Adidas.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru