The Young Pope: Papež, který si podmanil svět

thumbnail

Je mladý, pohledný, ženy po něm touží a je papež. Nejmladší papež v historii, kterého bravurně ztvárnil Jude Law. Od tohoto velikána stříbrných pláten nemůžete očekávat mizerný herecký výkon, ovšem v seriálu The Young Pope nebudete věřit, že v soukromí skutečně není papežem.

Spojení moderny s klasikou

The Young Pope je novodobý seriál spojující téma moderní doby, nejnovějších technologií a současných společenských problémů spolu s tradičními zásadami křesťanské církve. Celý příběh se odehrává většinu času v srdci církve, ve Vatikánu. Vše začíná na počátku. Tedy na začátku papežské cesty Pia XIII., Lennyho Belarda (Jude Law).

Základní zápletka není jasná…

Nejprve nebudete vědět, zda se díváte na mistrovské dílo popisující život tohoto nového papeže, nebo na intrikami nabité zákulisí vedení největší církve na světě. Ovšem to je na celém seriálu to nejpřitažlivější. Tajemno. Prakticky do poslední chvíle nebudete vědět, jak to dopadne a přesto budete cítit, že něco není v pořádku. Že stále někdo vymýšlí různé kličky a překážky. Ovšem až do poslední sekundy nebudete vědět, co se ve skutečnosti děje.

Dokonalý děj doplněný o dokonalý střih a soundtrack

Režisér Paolo Sorrentino odvedl na seriálu The Young Pope kus bravurní práce. Celý dojem z dokonale promyšlené zápletky složitých vztahů na nejvyšší místech církve doplňuje také perfektní střih, který každý nový díl odkrývá mistrovské souznění střihu a režie. Navíc je celý seriál doplněný o neotřelou klasickou i moderní hudbu, která dokonale podkresluje celou atmosféru. Jakmile jedním dílem začnete, už nebudete chtít skončit.

Jedinou nevýhodou tohoto seriálu je pouze jeho 10 epizod. Nečekejte tedy seriál s rozsáhlým dějem na pokračování. Ovšem kvůli tomu nebo právě díky tomu je seriál svižný, děj odsýpá velmi rychle a každý díl by mohl být prakticky samostatným filmem.

Pokud tedy hledáte zajímavý, originální a neotřelý seriál pro náročnějšího diváka, můžeme vám The Young Pope směle doporučit.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru