Užijte si pohodlný spánek s kvalitní matrací

thumbnail

Zdravý spánek se rovná zdravému životu. Jak by takový zdravý spánek měl ale vlastně vypadat? Především je potřeba si vybrat optimální matraci. Jaké jsou možnosti a jak byste se měli v nabídce zorientovat?

Pěnové metrace

Existuje mnoho různých druhů pěnových matrací. Mezi ty klasické patří především matrace polyuretanové neboli molitanové. Ty se vyznačují zejména vysokou přizpůsobivostí, ale také poměrně malou odolností. Oblíbené jsou hlavně pro svou nízkou cenu.

Novějším typem jsou matrace ze studené pěny, které se taky někdy říká HR pěna (z anglického High Resilience). Ty jsou dostatečně přizpůsobivé tvaru lidského těla, ale zároveň zůstávají přiměřeně pevné, a proto i dlouho vydrží a poskytují dostatečnou oporu tělu. Navíc disponují i kvalitními termoregulačními vlastnostmi.

Nejmodernějším trendem ve světě pěnových matrací jsou pak matrace s viscoelastickou pěnou. Ta vyniká specifickou vlastností v podobě tvarové paměti. Tam, kde je na ní vyvíjen tlak, se teplotou těla poddá a následně se pomalu vrátí na svoje místo. Tak pomáhá podepírat tělo, eliminovat proleženiny a neomezuje ani krevní oběh.

Pružinové matrace

Ani pružiny se nevyplatí pro trvalé spaní úplně zatratit. Vhodnější jsou však moderní verze v podobě matrací taštičkových. Ty mají jednotlivé pružiny uloženy do samostatných obalů, tzv. taštiček, mohou takto lépe kopírovat přirozené křivky vašeho těla. Výhodou je především to, že v takové matraci může docházet ke zcela ideálnímu proudění vzduchu, proto se v ní ani nedrží roztoči.

Kterou matraci zvolit

Platí, že každému vyhovuje jiný typ. Což byste měli zohlednit i při výběru matrace tzv. partnerské. To totiž rozhodně neznamená, že je namístě kupovat jednu velkou. Pravděpodobně byste se na ní vy nebo váš partner nevyspali dobře. Každý z vás by měl mít svou. Vyplatí se proto nakupovat v akci, kdy je matrace 1+1 zdarma.

V případě, že pořizujete matrace dětem, rozhodně má smysl také si prohlédnout matracové chrániče. Díky tomu, že jej můžete snadno sundat a vyprat, zabráníte trvalému zničení matrace.

A kde ji koupit

Nakupovat byste proto měli výhradně u prověřených prodejců, kde použité materiály dávají záruku kvality. Proto e-shop MP Zdravý spánek spolupracuje výhradně s předními dodavateli. A to nejen matrací, ale také postelí, ložního prádla a mnoha dalších nezbytností pro váš zdravý spánek.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru