Vše co jste chtěli vědět o značce Vans

Vše co jste chtěli vědět o značce Vans

Značka Vans má svůj původ až v USA – ve slunné Kalifornii. Z rodné Ameriky se jí však podařilo prorazit do celého světa. Založil ji Paul Van Doren se svým bratrem v roce 1966. Dnes ji vede zakladatelův syn, ač přešla do vlastnictví VF Corporation. Stala se synonymem především pro pohodlnou sportovní obuv, oblíbili si je zejména milovníci skateboardingu. Dvě významné postavy, Tony Alva a Stacy Peralta, se podílely na navržení designu jednoho z modelů, který si dnes můžete pořídit pod označením Era. Firma Vans také otevřela a zpřístupnila několik skate parků. A nejen skateboarding je se jménem Vans neodmyslitelně spjat, značka aktivně podporuje i další sportovní odvětví, sponzoruje třeba motokrosové týmy. Ale také svou pozornost zaměřila na putovní hudební festival Vans Warp Tour, který se každý rok těší hojnému zájmu návštěvníků.

Dnes do jejího sortimentu patří i oblečení a doplňky, ale vlajkovou lodí společnosti zůstávají stále především kultovní „Vansky”. Jejich nošení už zdaleka není vyhrazeno pouze náctiletým, celosvětovou popularitu si vydobyly zejména tehdy, když si „zahrály” ve snímku z roku 1982 Zlaté časy na Ridgemont High.

Vůbec první model dnes známe pod jménem Authentic. Obout do nich můžete bez nadsázky celou rodinu, v současnosti máme na výběr z několika stylů ve verzi pánské, dámské, ale i pro děti. Jejich hlavní devizou je především to, že jsou neskutečně pohodlné. Víte, že u dámských bot navíc firma přišla na přelomový nápad, když jako první nabídla svým zákaznicím možnost nechat si vyrobit boty přesně dle vlastního vkusu? Náročným dámám jednoduše žádná z předložených barev nebyla dost dobrá a nabízet všechny barvy se nedalo – jejich prodej by se nevyplatil. Dobré nápady zkrátka zakladatelům nechyběly.

Než dorazilo legendární obutí také k nám, poměrně mu to trvalo, u nás se tyto výrobky začaly pomalu objevovat až v průběhu devadesátých let.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Zimní bundy a kalhoty na lyže nebo snowboard

Zimní bundy a kalhoty na lyže nebo snowboard

Oblečení jako vhodný dárek pod stromeček?

Oblečení jako vhodný dárek pod stromeček?

Historie značky Adidas

Historie značky Adidas

Desigual, toreador ve světě módy

Desigual, toreador ve světě módy

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *