Vše co jste nevěděli o značce Converse

thumbnail

Něco málo o historii

Společnost založil Marquis Mills Converse roku 1908. Firma se zpočátku zabývala výrobou pouze gumové pracovní obuvi a pneumatik. Jelikož ale boty nešli na odbyt celoročně, firma začala produkovat basketbalové boty, tzv. All Star. Jednalo se o plátěné boty s vysokou gumovou podrážkou obvykle hnědé barvy. Tyto boty se dostaly do prodeje díky basketbalistovi Chucku Taylorovi. Taylorovi se tento produkt velmi líbil a tak se stal obchodníkem firmy. Cestoval po celé Americe a boty propagoval. I když jeho původním záměrem byla propagace především basketbalovým a sportovním týmům,tyto boty se staly velmi populárními mezi americkými chlapci.Později se také podílel na jejich vylepšení. Aby se tzv. „conversky“ více podobali obyčejným teniskám,změnil barvu a v malé míře i tvar. V této době se také objevuje logo dodnes známé pěticípé hvězdy v bílém štítu s nápisem All star. V této téměř nepozměněné formě se prodávají dodnes.

Obecný popis

Firma coverse je americká firma prodávající především sportovní boty a oblečení.Firma byla založena roku 1908 avšak roku 2003 byla firma odkoupena společností Nike za 305 milionů amerických dolarů. Nike ale nepozměnil název a converse se stal jeho dceřinou firmou. Dnes se tyto sneakersky prodávají ve 108 zemích. Populární jsou především mezi teenagery ale také mezi dospělými. Nejznámější podobou těchto tenisek jsou červené plátěnky s vyšší gumovou podrážkou a černou pěticípou hvězdou v bílém štítu.

Boty jsou velmi neutrální a tudíž je v dnešní době nosí ženy i muži.

Dodnes bylo prodáno přes 800 000 000 párů. V dnešní době jsou dostupné téměř ve všech barevných kombinacích a prezentují se velmi dobrou kvalitou. Zakoupit se dají na internetových e-shopech i v kamenných obchodech. Jejich cena se pohybuje okolo 1000-2000 Kč.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru