Zajímavé tipy jak ušetřit

Zajímavé tipy jak ušetřit

Často máte pocit, že utrácíte víc peněz, než chcete?

Takový pocit má bohužel většina z nás a naneštěstí to není jenom pocit, ale krutá realita. Kupujeme spousty věcí, které reálně nechceme, nebo nepotřebujeme.

Co s těmi věcmi poté budeme dělat? Proč jsme si to vlastně koupili? Na co jsme utratili své peníze? To jsou otázky, které ve výsledku napadají nás všechny. Bohužel je již pozdě, nesmysl je náš a peníze jsou utracené. Co s tím dělat?

  1. Berte si s sebou jenom nezbytnou hotovost: pokud s sebou nebudete mít víc, než kolik nutně potřebujete (na vlak a podobně), nebudete mít z čeho utrácet, pokud tedy nepoužíváte platební kartu. Toto opatření je účinné hlavně pro vaše děti. Pokud dostanou peníze přesně jen na autobus do školy a zpátky, a zbytek peněz jim dáte do prasátka, neutratí je za brambůrky a podobné nezdravé laskominy.
  2. Veďte si seznam: vložte si do své peněženky papírek a tužku a každý výdaj či příjem si do papírku poznamenejte. Brzy vás to odradí od drobných a zbytečných položek. Pokud používáte chytrý telefon, můžete si místo papírku vytvořit tabulku, která bude výdaje i příjmy sčítat za vás.
  3. Používejte pravidlo sedmi dní: pokud se vám něco líbí a chcete si to koupit, nekupujte to hned. Dejte si čas sedmi dní, během kterých si rozmyslete, za takovou věc doopravdy potřebujete a za to nebudou jen vyhozené peníze. Sledujte například, jestli byste takovou věc během toho týdne použili, či nikoli.
  4. Prodejte nepotřebné věci: tím sice neušetříte, ale můžete tak zpeněžit to, co jste v minulosti koupili zbytečně a nyní se vám to válí nepotřebné doma. Prodávat můžete na bleších trzích, burzách, nebo po internetu. Internet je nejjednodušší platforma pro prodej prakticky všeho.

Jistě najdete další způsoby, kterým lze ušetřit peníze. Pokud se ale budete držet těchto základních, uvidíte, že vaše utrácení zpomalí na obrátkách.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Knihy a jejich filmové podání: “Co se ti líbilo víc?”

Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

Jak dosáhnout lepšího výsledku stejnou námahou?

5 čajů pro lepší spánek

5 čajů pro lepší spánek

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

Balíková přeprava po České republice i v zahraničí

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *