Zakrývací plachty využijete nejen na zazimování

Zakrývací plachty využijete nejen na zazimování

Zima se blíží, meteorologové předpovídají první sněhové přeháňky již na příští týden. Mnohé zahrádkáře a kutily zastihne nepřipravené. Ještě nestihli poklidit všechnu úrodu pod střechu, ukrýt dřevo nebo vystavět garážové stání. Ti všichni teď mohou uvažovat nad rychlým řešením – koupí krycí plachty.

Krycí plachty s oky jsou naprosto univerzálním pomocníkem. Pokud si vyberete kvalitní modely, nemusíte se o to, co pod ně schováte, vůbec bát. Plachty mají tepelnou stálost od -40 °C do 60 °C, neublíží jim déšť ani sníh. Díky zpevněným okrajům a okům je navíc snadno uchytíte, takže nevadí ani silný vítr. A sluníčko? I pod slunečním zářením si stále zachovávají svou barvu.

Co všechno je možné s nimi zakrýt?

Otopové dřevo, stavební materiál, rozestavěnou budovu před deštěm, ale také pískoviště či bazén. Zakrývací plachty s vámi navíc mohou i cestovat. Hodí se jako izolační vrstva pod stan, nebo naopak ochrana proti silnému dešti na stan. Schováte pod ně úrodu i seno. Přes ty široké možnosti využití jsou lehké, skladné a snadno přenositelné. Barvu si vyberete, standardně se dodávají plachty modré, zelené, bílé a čiré. Kromě standardizovaných rozměrů je možné domluvit si výrobu plachty na míru.

Speciální kategorií jsou autoplachty

Zakrývací plachty jsou pochopitelně vhodné také na ochranu automobilu, který musí stát venku. V tomto případě je ovšem vhodné koupit si speciální autoplachtu. Ta má totiž samostahovací gumu v přední i zadní části, aby na autě dobře držela, navíc je opatřena dvěma kapsami na zrcátka. Standardně se vyrábí autoplachty malé a střední, jsou dodávány i s brašnou, aby byly snadno přenositelné.

Výrobcem zakrývacích plachet a autoplachet je v ČR firma Plachty Štěpáník. Zakrývací plachty vyrábí z odolného kašírovaného polyetylenu, autoplachty pak z lehkého a odolného nylonu.

Petra Měcháčková

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Podobné příspěvky

Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Jak vybrat vhodný kancelářský nábytek?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak si zařídit vysněný dětský pokoj?

Jak na mytí oken v paneláku?

Jak na mytí oken v paneláku?

Mobilní haly a průmyslové stany vyřeší zastřešení snadno a rychle

Mobilní haly a průmyslové stany vyřeší zastřešení snadno a rychle

No Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *