Zakrývací plachty využijete nejen na zazimování

thumbnail

Zima se blíží, meteorologové předpovídají první sněhové přeháňky již na příští týden. Mnohé zahrádkáře a kutily zastihne nepřipravené. Ještě nestihli poklidit všechnu úrodu pod střechu, ukrýt dřevo nebo vystavět garážové stání. Ti všichni teď mohou uvažovat nad rychlým řešením – koupí krycí plachty.

Krycí plachty s oky jsou naprosto univerzálním pomocníkem. Pokud si vyberete kvalitní modely, nemusíte se o to, co pod ně schováte, vůbec bát. Plachty mají tepelnou stálost od -40 °C do 60 °C, neublíží jim déšť ani sníh. Díky zpevněným okrajům a okům je navíc snadno uchytíte, takže nevadí ani silný vítr. A sluníčko? I pod slunečním zářením si stále zachovávají svou barvu.

Co všechno je možné s nimi zakrýt?

Otopové dřevo, stavební materiál, rozestavěnou budovu před deštěm, ale také pískoviště či bazén. Zakrývací plachty s vámi navíc mohou i cestovat. Hodí se jako izolační vrstva pod stan, nebo naopak ochrana proti silnému dešti na stan. Schováte pod ně úrodu i seno. Přes ty široké možnosti využití jsou lehké, skladné a snadno přenositelné. Barvu si vyberete, standardně se dodávají plachty modré, zelené, bílé a čiré. Kromě standardizovaných rozměrů je možné domluvit si výrobu plachty na míru.

Speciální kategorií jsou autoplachty

Zakrývací plachty jsou pochopitelně vhodné také na ochranu automobilu, který musí stát venku. V tomto případě je ovšem vhodné koupit si speciální autoplachtu. Ta má totiž samostahovací gumu v přední i zadní části, aby na autě dobře držela, navíc je opatřena dvěma kapsami na zrcátka. Standardně se vyrábí autoplachty malé a střední, jsou dodávány i s brašnou, aby byly snadno přenositelné.

Výrobcem zakrývacích plachet a autoplachet je v ČR firma Plachty Štěpáník. Zakrývací plachty vyrábí z odolného kašírovaného polyetylenu, autoplachty pak z lehkého a odolného nylonu.

Psaní se aktivně věnuji již několik let. Nejraději píšu o tématech jako je bydlení, zdraví, cestování nebo móda. Cizí mně však nejsou ani ostatní témata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpět nahoru